Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Miért ne használjunk JavaScrip...

Miért ne használjunk JavaScriptet?

Figyelt kérdés

Több helyen is olvastam már, hogy hanyagoljuk a javascript használatát, mert így-meg-úgy. Szerintem nagyon jó dolog, főleg a jQuery-vel nagyon sok kényelmi funkció megoldható.


Szerintetek?


2011. ápr. 30. 16:41
 1/8 anonim válasza:

Mindig vannak, akik elleneznek különféle eszközöket, mert persze mindegyiknek vannak gyengéi.

A JavaScriptnek éppen az, hogy a futtatásuk letiltható a böngészőkben, esetleg a sok és rosszul megírt kód csúnyán belassíthatja a kliens gépet.


Az AJAX elterjedt alkalmazásával felértékelődött a JS, lényegében több platform támogatja, mint pl. a Flash-t.


Szerintem ne nagyon hallgass az ellenzőkre, ma már a JS nem csupán a lolkabolka effektusokhoz kell, hanem kismillió felhasználóbarát megoldást szállít.


Aki pedig letiltja a böngészőjében a JS-t, saját magát fosztja meg egy csomó szörf-élménytől.

2011. ápr. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szörf élménynek számít az is hogy fasza kis vírusokkal kergeted az őrületbe embertársaidat pl facebookon?

Neked lehet hogy nem számít de aki bankot használ otthoni gépen az miattad kerül veszélybe mert felelőtlenül minden sz*rra ráklikkelsz. Közösségbe tudod nem illik betegen menni...

2011. ápr. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Az nem nagy baj, ha nem értesz hozzá, az már sokkal inkább, ha okoskodni próbálsz ennyi alappal.

A JS nem vírushordozó, ha hozzáértő írja a kódot, akkor a legkisebb kellemetlenséget sem okozza a felhasználónak.


Amúgy pont a nevesebb portálok a legnagyobb Javascript felhasználók.

2011. ápr. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan használj Javascriptet.


De semmiképpen ne csinálj olyan oldalt, ami használhatatlan nélküle! :)

2011. ápr. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
facebook, virus, javascript? ki ez a gyerek?
2011. ápr. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem használj JavaScriptet, rengeteg mindenre jó, az, hogy kliens oldali, néha nagyon jól jön, pl. űrlapoknál, ha azonnal ellenőriztetni akarod a kitöltés helyességét. De persze sok komplex dologra jó. Ez a Facebook vírusos példa meg hülyeség, aki emiatt letiltja a JS-t a böngészőjében... NO COMMENT... nem kell egyszerűen az olyan dolgoknak bedőlni, és kész...

Használd bátran a JS-t nem hülyeségből találták ki! Még mai napig nagyon sok haszna van!

2011. máj. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Aztakurafi :-) ti aztán képben vagytok...


"A JS nem vírushordozó, ha hozzáértő írja a kódot, akkor a legkisebb kellemetlenséget sem okozza a felhasználónak."

Nem teljesen értem hogyan következtettél ki ilyet hogy a JS vírushordozó... de mindegy. Ha a hozzáértő ártó szándékkal írja a kódot akkor mivan? Ezen gondolkozz el picit.


"Amúgy pont a nevesebb portálok a legnagyobb Javascript felhasználók."

Jajj... A nevesebb portálokon terjednek a legjobban a férgek. Nem magánvélemény, nézz statisztikát.


"Ez a Facebook vírusos példa meg hülyeség, aki emiatt letiltja a JS-t a böngészőjében... NO COMMENT... nem kell egyszerűen az olyan dolgoknak bedőlni, és kész..."


Sajnos miattaok szívunk elég sokat mert az ilyen hozzá nem értők osztják szépen a tanácsot hogy csináld nyugodtan kényelmes, egysoros kérdések hogy ki is vagyok, alátámasztva meg semmi. Fogalmatok sincs milyen infókat lehet pl egy egérgomb alatti rejtett gombbal a sütikből kiszedni és egy szemvillanás alatt elküldeni bárhova.


Maradjunk annyiban hogy mivel a Javascript biztonsági részét 1995ben tervezték (fixme mert kb hasrautésszerűen idéztem fel a dátumot), enyhén szólva outdated :-) De nyilván ki is ez a gyerek?

2011. máj. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szoval akkor te nem hasznals JS-t? szerver oldalival is lehet szivatni, akk PHP-t se hasznalj!
2011. máj. 31. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!