Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan kell weblapot szerkeszt...

Hogyan kell weblapot szerkeszteni?

Figyelt kérdés
Szeretnék csinálni egy weboldalt, de szinte semmit nem tudok. Az elejétől a végéig, h mit, h kell, domain nevet és tárhelyet hol érdemes venni, azt, h kell, részletesen mindent. Én szeretném szerkeszteni, folyamatosan frissíteni. Egy cégnek kell megcsináljam, ezért nagyon sürgős lenne. Előre is köszönöm a válaszokat :)
2011. máj. 31. 21:37
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget, de nem egyedül fogom megcsinálni, én csak utánanézek, h én is tudjam. nem vagyok hülye, h egy ilyennek nekikezdjek egyedül. már ne is haragudj, de ha ennyire lekezelően beszélnek az emberrel, az nem segítség. nem adtam rá semmilyen okot, h így írogassanak nekem.. sztem normálisan írtam ki a kérdést, épp azért, h kapjak rá NORMÁLIS válaszokat. köszi a linket.
2011. jún. 1. 00:02
 12/21 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Ha tényleg így van a dolog, ahogy ezt az utolsó hozzászólásodban írod, akkor elég nagy információs deficit van a kérdésedben.

"Szeretnék csinálni egy weboldalt, de szinte semmit nem tudok."

"Én szeretném szerkeszteni, folyamatosan frissíteni."

Most akkor, hogy is van ez???

Azt viszont jegyezd meg jól, hogy egy fórumon a kérdés stílusától, értelmességétől, a kérdező jártasságától, és viselkedésétől nagy mértékben függ a válaszolók reakciója.

Ha végigolvastad az általam linkelt oldalon leírtakat, akkor értened kell, hogy miről is beszélek.

A weblapfejlesztő szakma egyébként nem olyan egyszerű dolog, mint ahogy azt sokan gondolják, mivel igen széleskörű ismereteket igényel, ha profi szinten űzi az ember.

Itt van pár link, ami nagyon hasznos lehet a tanuláshoz:

HTML:

[link]

[link]

CSS

[link]

JavaScript

[link]

[link]

PHP

[link]

ASP

[link]

[link]

MySQL

[link]


Az alábbiakat pedig nem biztos hogy kötelező ismerni, de ajánlott:

AJAX (valójában ez is JavaScript)

[link]

Flash, ActionScript

[link]

[link] old/tutorials.php

XML:

[link] xml-kezeles-as3-ban-1-xml-alapok/


Itt pedig megtalálsz mindent egy helyen:

[link]


Gondolom most már világos, hogy ennyi dolgot rövid időn belül elsajátítani képtelenség.

2011. jún. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 Attila A. Antal válasza:

(2011.05.31-23:42)írójának:

Jogos, hogy ez a féle megnyilvánulás nincs helyén, amit a kérdező művelt. A válaszok korántsem a segítségére voltak. Ha mindenki az alapokat említi, miért nem adjánlotok neki egy könnyen kezelhető grafikus weblapszerkesztőt? Ha tovább akarja fojtatni a weblapozást, tuti, hogy utánna fog olvasni a programozásnak és meg fogja érteni minden egyes dolognak a működését.


Ezen kívül, legelső alkalommal, amikor készítettem honlapot, azt hiszem a NAMO WebEditor-t használtam ami úgy szól, hogy "Web Szerkesztő", ma már Dreamweaver vagy Notepad++ -t használok és a PHP OOP(Object Oriented Programming)-ot alkalmazom. Nagyon jó a Dreamweaver, ajánlom a kérdező figyelmébe.


Ha a kérdező értelmes, ezen kívül tud angolul is, akkor mindössze néhány óra alatt elkészítheti azt a Weboldalt, ami a minimális igényeknek megfelelő lehet a cég számára, higyétek el "hozzá értő" programozók... Félre értés ne történjen, nem akarok senkit bántani, de ha valóban akarsz segíteni, akkor nem Google linket ajánlassz neki. Ezt egy hülye elkezdte annak idején, és azóta mindenki alkalmazza, ezzel is eltakarva, hogy mégsem értenek hozzá vagy épp nincs kedvük a részletekbe belemerülni :) Ha nem tudsz, vagy nem akarsz inkább ülj csendben.


Kérdezőnek: az ATW állítólag jó szolgáltatást nyújt, ha vásárolni szeretnél egy tárhelyet+domaint, de nézz utánna te is, melyik lenne neked megfelelő.


Vagy van rengeteg ingyenes szolgáltatás is.


Minek php és adatbázis? Mindössze néhány kép, HTML és CSS fájlra van szüksége, amit Dreamweaver-ben gond nélkül elkészíthet.

Csupán HTML+CSS-el is lehet szép kis oldalakat összedobni :)



(2011.06.01-08:44)írójának:

Részletesen feltüntetted a linkeket ez szép és jó. De miért tűnik ciniskusnak a bejegyzés?

"Gondolom most már világos, hogy ennyi dolgot rövid időn belül elsajátítani képtelenség"

Magadból indultál ki? Honnan tudod, hogy ki és milyen képességgel rendelkezik? Lehet, hogy fele annyi idő alatt megérti a dolgokat mint te...



Én is amatőr módon programozok, ha tőlem kérdeznek, szivesen válaszolok és segítek. Bizonyos esetekben, a Google link ajánlásával nem segítesz semmit.



Kérdezőnek: ha van kérdésed, írj egy privát üzenetet, segítek amiben csak tudok.

2011. jún. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Mivel a weblapfejlesztő szakmában dolgozom, és még ezenkívül rengeteg más multimédiás fejlesztéssel leárulhatom, hogy egy normális cégnek nem lesz elég egy statikus oldal. Azok a cégek amiknek eddig fejlesztettem és folyamatosan fejlesztek tapasztalatból mondom, hogy egyiknek sem elég egy statikus weblap.

Programozási, adatbázis kezelési ismeretek kellenek hozzá.

Rengetegen vannak akik olyan egyedi funkciókat kérnek, amiket egy kezdő programozási gyakorlat nélkül nem tud megcsinálni.

A statikus weboldalak mára annyira visszaszorultak, hogy most már a programozási ismeret szinte alapkövetelmény a weblapfejlesztéshez.

És pont az ilyen amatőr hobbi weblapkészítők miatt következett be az, hogy rengeteg rosszabbnál rosszabb weboldalt lehet ma már látni. Sok cég csinálja sajnos azt, hogy megbíz egy olyan embert, aki alig ért a weblapfejlesztéshez, ezért olcsón is dolgozik, és csak hónapok esetleg évek múlva jön rá a cég, hogy a honlapja szinte semmit nem ér. Ilyen ügyfelek is rengetegen jönnek hozzám, és elpanaszolják, hogy milyen rosszul jártak, hogy régen nem jó emberhez fordultak a weblapjuk elkészítésével.

Egy normális cég pedig nem olyan weblapot akar, ami neki nem profitál semmit.

A wysiwyg editorok jók, de ezektől még nem fogsz tudni jó weblapokat csinálni.

Ez az egész kb. olyan:

Egész jól tudok főzni, de mégsem vagyok annyira jó, hogy egy étteremben profi séfként dolgozzak. Ahhoz, hogy profi séf legyen valaki, sokkal magasabb szinten kell ismerni a dolgokat az átlagnál.

A nem megfelelő tudású ember, pedig ne akarjon már pénzt keresni azzal, hogy fejleszt egy semmirevaló honlapot egy cégnek, úgy hogy még azt sem tudja hogyan is kellene nekikezdeni ennek az egésznek.


Utolsó válaszoló:

Képzeld el, de ezekből a linket anyagokból rendkívül egyszerűen lehet tanulni, minden le van írva részletesen, és miért írnék ide kisregény a weblapfejlesztésről, amihez a forgalomban lévő könyvek is több száz oldalasak, és azokon a linkeken minden megvan, ami csak kell.

Azt pedig nem várhatja el senki, hogy itt főiskolai szemináriumot fogunk tartani a kérdezőnek. Ha komolyan érdekli a honlapkészítés, akkor csak annyit tudok mondni, hogy megkapta az anyagokat, amiket meg kell tanulnia, és innentől kezdve már csak rajta múlik, hogy lesz-e elég kitartó a tanulásban vagy sem.

Aki nem hajlandó magán segíteni, annak nem is érdemes, mivel csak időpazarlás lenne az egész.

Figyeld meg, ha a kérdező pár hét múlva konkrét kérdéssel fog visszatérni a témával kapcsolatban, és jól is teszi fel kérdését, rengeteg hasznos választ fog majd kapni, de most azt kérte, hogy írjunk már le neki a témával kapcsolatban mindent az elejétől a végéig.

Ez olyan mint mondjuk ez a példa:

Jövőhéten állásinterjúra megyek, mérlegképes könyvelőt keresnek, igaz fingom nincs az egészről, megtanítanátok egy héten belül mindent amit egy mérlegképes könyvelőnek tudnia kell?


Remélem így már tiszta mindenkinek, hogy a kérdező miért ilyen válaszokat kapott!

2011. jún. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Jep, en sem ertem, mi ez a nagy felhajtas a festmenyek korul, mikor a festes nem mas, mint valami szörös végű fapalcikaval valami szines masszával osszekenni egy vasznat...
2011. jún. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 Attila A. Antal válasza:

"A statikus weboldalak mára annyira visszaszorultak, hogy most már a programozási ismeret szinte alapkövetelmény a weblapfejlesztéshez.

És pont az ilyen amatőr hobbi weblapkészítők miatt következett be az, hogy rengeteg rosszabbnál rosszabb weboldalt lehet ma már látni."


Egyetértek mindennel, kivéve azzal amikor az Amatőröket hibáztatod mert keveset profitálsz!

Az Internet Multikat szídjad mert mindezekre sor került!

Észre sem veszitek, hogy a Facebook, Google, YouTube, stb oldalak, mekkora ajtót tárnak ki a világ fele, mindenki hozzáfér mindenhez, megtalál mindent.


Mindig is volt amatőr programozó és lessz is! Te is az voltál, és nem a suliban tanultad meg, hanem a munkád során! A suliban megtanítanak néhány alapvető dolgot néha olyat is aminek semmi köze a szakmához, hogy ne maradj hülyén Diploma osztás után....


Mindenki azzal keresi a pénzét amivel akarja és tudja!


Az, hogy a cégek jobbnál jobb weboldalakat akarnak, egyáltalán nem azért van mert amatőrök megtöltötték rossz weboldalakkal, sőt az ellentétje. Amatőrök Hobbyból készítenek Konkurens olyan oldalakat, ami még jobb mint egy cégé, és ugyebár a cégek mindig harcolni akarnak a jobb helyért!


Ezért magad okold, ha nem tanultál több féle programozási nyelvet :) Én is magam okolom mert még csak most amatőrködöm!! Már multi cégeknek kellene programozzak! Facebooknak, Google nek:) wáá de jó is lenne :)


Amúgy az az amatőr, aki anno belekezdett és megszerette, lehet ma már jobban érti mint egy szakmailag erre kioktatott programozó.


Aki elkezdi Grafikus webszerkesztővel és megszereti, az tuti eljut arra szintre, hogy notepadban majd fejből írja a scripteket:)


"Ez olyan mint mondjuk ez a példa:

Jövőhéten állásinterjúra megyek, mérlegképes könyvelőt keresnek, igaz fingom nincs az egészről, megtanítanátok egy héten belül mindent amit egy mérlegképes könyvelőnek tudnia kell?" Erről szó sem volt :) Egy X cégnek egy Y időn beül, és csak tanácsokra volt szüksége. De ezek helyet mit kapott? Leszídták, hogy hogy lehet ilyen bunkó! Nahát, ez milyen hozzáállás?:)) Hát kérlek, emberek több tiszteletet...



Mindeképp egyetértek vele, hogy előbb tanulja meg sorrendben a 1.HTML+CSS, 2.PHP és MySQL, aztán jöhetnek a további programozások javascript, ASP stb mint extrák, annak érdekében, hogy egy jól bevált működő/profitáló oldalt készítsen.

2011. jún. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
Figy egyszeru oldalt a Website X5 programmal csinalhatsz ami html tartalmu oldalak keszitesere jo:) Sok-Sok letoltheto sablont lehet leszedni hozza! Domaint meg a www.poison-hosting.com tol rendelj en is innen rendelek mar 2éve:)
2011. jún. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Úgy látszik mindketten másképp értelmezzük az amatőr szót. Én a hozzászólásomban az amatőrt arra értettem, akinek a tudása nagyon kevés ahhoz, hogy weboldalakat készítsen. A profizmus az én szemléletemben nem ott kezdődik, hogy van-e megfelelő végzettséged, hanem, hogy mennyire vagy jártas a témában.


Én egy szóval nem említettem olyat, hogy nem profitálok eléggé, csak látszik, hogy sok cég teljesen meggondolatlanul dönt, mikor weboldalt készíttet, és rábízza a munkát hozzá nem értőre. Sok olyan ügyfél van, aki azért jön hozzám, mert az elbaltázott döntését szeretné helyrehozni.



"Egy X cégnek egy Y időn beül, és csak tanácsokra volt szüksége."

Ezt te honnan olvastad ki?


A kérdező ezt írta:

"Egy cégnek kell megcsináljam, ezért nagyon sürgős lenne."


A kérdező nem ért hozzá és mégis lenne képe elvállalni. Szerinted, ha nem ért a témához, akkor hogyan tudja felmérni azt, hogy egyáltalán arra a határidőre, amire a honlapnak kész kell lennie, képes lesz-e a megfelelő ismereteket elsajátítani, hogy a munkát elvégezze?

És mi van akkor, ha elvállalja és nem tudja megcsinálni? a megrendelőnek ez biztos jól fog esni.

Normális esetben az ember, akkor vállal el egy munkát, ha megfelelő a ismeretei már megvannak a feladat elvégzéséhez, és nem fordítva, mint ahogy azt a kérdező is szeretné.

2011. jún. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
En pedig azt ajanlom a kerdezonek, hogy kezdje el tanulni a html-t es css-t, addig pedig keszitsen egy WordPress oldalt. Majd ha megtanulta a Htmlt es Css-t akkor csinalhat sajat temat(en 2 het gyakorlas utan csinaltam magamnak sajat temat wordpresste csak elveszett mert a tarhely.biz megszunt... Legalabbis az ingyenes, fizetni pedig nem tudok....:D)
2011. jún. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Attila A. Antal válasza:

Jogos amit mondasz! Nem is akarom vitatni ezt tovább, csak nem tartottam helyén, hogy betámadták! Anno engem is kezeltek az okosabbak és nem volt megtisztelő...


Nos Kérdező? Szerintem kaptál elég infot, ha sűrgősen kell, akkor kezdj valamit velük, ha elbuknál, akkor itt van egy uriember aki ezzel foglalkozik, be ajánlhatod a főnöködnek!


Tisztelettel,

Attila.

2011. jún. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!