Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mi történt a weblapommal?...

Mi történt a weblapommal? (Részletek lenn)

Figyelt kérdés

Készítettem egy honlapot, WordPress motorral. Egy hétig működött is rendesen, a design is jó volt, stb.


Ma takarítottam a gépemet (vagyis töröltem például a böngészés során ideiglenesen letöltődő fájlokat, cashe-t), majd amikor meg akartam nézni a honlapomat a letakarított gépemen, a formázás elveszett...


pl. ami eredetileg vízszintes menüsor volt, az most függőleges lett....

A sorok tördelése sem sorkizárt, mint eredetileg volt, hanem balra zárt... a képek sem ott jelennek meg, ahova szerkesztettem, hanem balra zárva...


De azért sem értem, mert a honlapom a tárhelyre van feltöltve... és én meg a helyi gépemen lévő Temp könyvtárat és a cashe-t töröltem.


Mi a hiba ilyenkor? Hogyan állíthatnám vissza a megjelenését a honlapnak? (Nem mentettem korábban, feltöltés után... :( )


2011. júl. 6. 16:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Talán egy link nem ártana.

A leírás alapján valószínűleg egy CSS fájl hiányzik.

2011. júl. 6. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Közben megnéztem más gépéről - és ott úgy jelenik meg, ahogyan terveztem, vagyis jól.


Utána az itthoni saját gépemről (amin szétcsúszva jelent meg törlést követően) letöröltem azt a böngészőt, amiben nem volt jó a lap, majd újratelepítettem és most már mindenhol jól jelenik meg.


De a kérdésem továbbra is fenn áll, hogy mi lehetett ez?


(Címet nem tudok adni, mert még nem szabad hogy publikus legyen...csak ha jóvá hagyta az, akinek készül.)

2011. júl. 6. 19:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez esetben valószínűleg egy hiba a használt böngészőben. :)

Egy hibajelentés küldése a fejlesztőknek talán megteszi.


Egy elméletem lenne a hibára:

A böngésző, mikor a gyorsítótárat kiürítette, a hozzá tartozó indexelésből meghagyott dolgokat. Mikor az oldalt betöltötte, egy olyan HTTP kérést küldött a szervernek, amiben szerepelt a "csak akkor küldje, ha újabb mint:" opció. (14.25ös pont itt: [link] ) A böngésző, mivel a fájl indexe megmaradt a gyorsítótár adatai között, azt hitte, hogy a teljes fájl szerepel a gyorsítótárban, ezért nem töltötte le azt, és megpróbálta a gyorsítótárban lévőt használni, amire képtelen volt, mivel nem volt ott semmi.


Remélem le tudtam írni érthetően, mert nem mindig sikerül... :D

2011. júl. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia!

(Gondolom, mind a két válasz ugyanattól a személytől érkezett.)


20:35-ra válaszolva: igen, teljesen értem, amit írtál, és szerintem biztos, hogy ez lehetett a probléma. Ugyanis elkezdtem letakarítani a gépet (említett mappákat), de menet közben meg kellett szakítanom egyéb okokból. Viszont a honlap tartalma nem frissült/változott, így gondolom én is, hogy ezért nem kért le új sütiket stb. hanem a cache-ben /temp-ben lévő fájlokat használta fel, ami viszont már hiányos volt ugye a részleges takarítás miatt.


Köszönöm a válaszodat! Te esetleg foglalkozol weblap készítéssel esetleg informatikával? Vagy csak érdekel téged is?

2011. júl. 7. 14:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen érdekel. :)

Nem foglalkozom még vele, még csak tanulom.

2011. júl. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!