Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mit érdemes használnom submit...

Mit érdemes használnom submit helyett? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Az oldalamon egy billentyűzetet(szerűséget) szeretnék létrehozni. Ami különböző, nem latin ABC karaktereket kap.

Egy táblázatból szépen fel is töltöttem a form submitjaimat. (Nem hiszem, hogy ez a legelőkelőbb megoldás, de ezzel próbálkoztam először). Eddig nem is volt gond.

De mikor kiszeretném íratni a lenyomott submitokat, a postolás miatt mindig újra töltődik az oldal, így csak az adott lenyomott gomb eredménye marad meg.

Ha valaki tudná, hogy orvosolhatnám ezt a problémát. Vagy esetleg alternatív módszert tudna ajánlani ehhez, nagyon megköszönném.


2011. júl. 31. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:

javascriptel.


minden gomb megnyomása aktivál egy javascript függvényt, ami elvégez egy műveletet, pl. hozzáír egy betűt egy karakterlánchoz.

2011. júl. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tényleg js kéne hozzá, de ha nem akarsz, nos...

így elsőre az jutott eszembe, hogy fogok egy txt fájlt, megnyitom hozzáfűzésre és a $_POST['name'] értéket, amennyiben létezik, hozzáfűzöm, a megjelenítésnél meg az egész tartalmat kiolvasom.. (aztán teszek egy "képernyő törlése" gombot, amivel írok egy ""-t a fájlba, de nem hozzáfűzéssel, így töröl belőle mindent..)


Azt nem tudom, ez élesben, 102 if ciklussal mennyire lesz lassú :S de azt hiszem, ki fogom próbálni..

2011. júl. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Holnap mindenképp megpróbálom, a segéd txt-s módszert. Javascriptel egyelőre úgy vagyok, hogy még a html, php alapokat tanulgatom, emésztgetem. így nem akartam azt is még elkezdeni, de ezek szerint szerves része az egésznek így nem sokára illő lesz...
2011. aug. 1. 00:06
 4/7 anonim ***** válasza:

nekem kész a txt-s.. csak az a gond, hogy majdnem ötszáz sor :D:D:D


úgyhogy most azon dolgozom, hogy 1) tömbösítettem a betűket /angol abc, 3soros billentyűzet, szal 3 tömb/

2) kell írnom egy function-t ami kiváltja azt a 300sor egyenkénti ciklust..

:D:D:D:D

köszi egyébként az ötletet, én ugyanis leginkább azért járok ide, hogy ilyesmi ötleteket találjak, amiken lehet agyalni!


A JS: hát, igen, szerves része mostanság.. azért nem is gondoltad szvsz, mert egy ideig eléggé ignorálták a fejlesztők (mert kevés böngésző volt, amivel megjelent)

manapság viszont inkább az az elv, hogy az a kis%, aki nem tudja megjeleníteni, az oldja meg, vagy kapja be..


különben, ha most kezdted, többek között javasolnám, hogy járj fel sokat a weblabor.hu-ra okosodni.. jé, nézd mit találtam ott Neked:

[link]


nah, szóval js-sel így kell.. :D

2011. aug. 1. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a js alapjai nem bonyolultak. a txts megoldás, meg elég béna sztem :).
2011. aug. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A dobott link alapján, már egy kis szenvedés után, simán ment az ügy js-sel is. Köszönöm még egyszer!
2011. aug. 1. 12:44
 7/7 anonim ***** válasza:

kérdező: nm és örülök hogy megy.


kedves 12:00-a: igen, tudom, hogy egy sz@r megoldás; csak akartam javasolni valami alternatívát, amit talán kezdőként, google-zott tutorialokból is fel tud fogni.

/mert persze -mivel csináltam egyet poénból- a saját verziómban session kezelősdi van, azt meg nem hiszem, hogy alap nélkül megérti a kérdező../

2011. aug. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!