Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Illegális vagy büntethető az...

Illegális vagy büntethető az adott weboldal? Többit lentebb.

Figyelt kérdés

Üdv! Szóval van egy weboldalam ami warez linkeket tartalmaz.

Namost a weboldal az uw.hu - tárhelyen van elhelyezve mivel a webhely felelősséget nem vállal a tárhelyén elhelyezett oldalak után azaz ott nem tiltott a warez oldalak feltöltése. (tudtommal)


...na most a weboldalon elhelyezett warezlinkek külföldi oldalon található fájlokra mutatnak.

-----------------------------------------

A kérdésem tehát az h a weboldal illegális ezáltal? vagy büntethető? előre kösz


2011. aug. 16. 17:53
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Az illegális dolgokkal kapcsolatban régebben hallottam emberektől olyanokat pl:

,, ... a külföldi oldalakra mutató warez-ek nem vonhatók felelősségre ..." stb?


akkor:


,, ... csak az büntethető ha a saját oldaladon van a fájl azaz onnan is töltődik le ..." ..stb


ezek az állítások igazak egyébként?

2011. aug. 16. 17:58
 2/23 anonim ***** válasza:

szerintem legális!nekem is vannak a weboldalamon warezzel kapcsolatos cuccok!(000webhoston)

miért írtad oda hogy az uw.hu tárhelyen van az oldalad?

az uw.hu is megbüntethet?

én nem mennék magyar tárhelyekre!ki tudja hogy nem-e büntetnek meg!

úgy hogy ajánlom a 000webhostot!sokkal jobb mint a magyar tárhelyek!

2011. aug. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
te nem tárolsz illegális tartalmat. te KÖZREMŰKÖDSZ, ELŐSEGÍTED az illegális tartalmak elérését, tehát te is bűnrészes vagy.
2011. aug. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

A magyar jogszabályok ismerik a jó- és rosszhiszeműséget.

Vagyis a te problémádra lefordítva a dolgot, ha te tudod hogy az adott linkeken elért tartalmakat szerzői jogok védik, akkor te felelősségre vonható vagy azok felhasználásáért. Csak akkor nem terhel felelősség, ha bizonyítani tudod, hogy te jóhiszeműen jártál el a linkek megosztásakor, vagyis fogalmad nem lehetett arról, hogy a linkelt tartalmakat szerzői jogok védik.

Akkor jársz el jóhiszeműen, ha te mindent megteszel azért, hogy ezeket a tartalmakat leellenőrizd mielőtt felhasználnád őket. Ha a hozzáférhető összes eszközt nem használod fel a tartalmak ellenőrzésére, akkor felróható, hogy rosszhiszeműen jártál el.

A legnagyobb probléma, hogy a jóhiszeműséget peres eljárás esetén mindig az alperesnek kell bizonyítania.


A lényeg az egészben, hogy erről az esetről egyből lerí a rosszhiszeműség, és ebből következik, hogy illegális. Ez egyébként majdnem olyan mint a bűnsegédlet.

2011. aug. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
mi a címe a weboldalad-nak?
2011. aug. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
google keresési találatokban szerepel illegáslis tartalom (online nezheto ingyen filmek, ingyen zene letoltés, torrent találatok), esetleg youtube (zene,film), vagy fb (akarmelyik share-elt dolog ezek közul). nem lenne bevételük a pereskedések miatt. elobb fogja perelni a linkelt oldalt mint téged. szvsz mert nem értek hozzá.
2011. aug. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

először is kösz a válaszokat!

Másodszor pedig a 000webhost-tal kapcsolatban: igen azt néztem sőt akartam is külföldi INGYENES tárhelyet találni de az a gondom hogy a legtöbb vagy csak kb pár napig használható vagy csak úgy h meglévő domainod van vagy csinálnod kell. De van olyanis ami INGYENES,NEM KELL meghosszabbítani valamint NEM is ILYEN 50-70 Mb hely van csak rajta viszont azok meg lassúak :( :( :(


Szal most akk rosszul tom h a 000webhost is ilyen? vagy tudtok jobb külföldit? Köszi előre :)

2011. aug. 16. 23:55
 8/23 anonim ***** válasza:

szia!első vagyok (18:08):

láttam írtál e-mailt!nem töröltek még le.

2011. aug. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

előző vok:a 000webhost mellé kell csinálnod egy domaint.

csak úgy fog működni.

2011. aug. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Üdv!

Nekem Free-domainom van azaz aldomain Azzal nemjó? :(

2011. aug. 17. 10:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!