Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Egy sima CSS nélküli HTML-be,...

Egy sima CSS nélküli HTML-be, hogyan változtathatom a betüméretet?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy nincs CSS hozzá, tehát ott nem tudok változtetni, szóval csak egy sima kód kellene ehelyett

<font size="2" color="#BDE699"> , mivel a 2-es betüméret túl nagy, az 1-es pedig túl kicsi, középút van? Mellékelnétek nekem a html kódot?, az előbb kaptam egy ilyet,

.p {

font-family: arial;

font-size: 12px;

color: #bde699;

}

de mondom ezzel kb. semmit sem tudok kezdeni, azt sem tudom hova való, vagyis tudom h a css be, de mondom, nekem olyan nincs :P


2011. szept. 9. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Akkor csinálj! :)

Itt vannak az alapok:

[link]


Amit kaptál azt pedig az oldalad head részébe kell tenni valahogy így:


<head>

<style type="text/css">

p { font-family: arial; font-size: 12px; color: #bde699; }

</style>

</head>


De jobban járnál, ha lenne egy css stíluslapfájlod, mert akkor nem kellene minden oldal fejlécébe beírkálnod a stílusokat:

<head>

<link rel="stylesheet" href="sajatstiluslap.css" type="text/css">

</head>


Ezen esetben a sajatstiluslap.css külső fájlban tarthatod a stílusaidat, ide kéne betenni azt, amit kaptál, tehát:


p {

font-family: arial;

font-size: 12px;

color: #bde699;

}

2011. szept. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ és a segitséget, de ez nekem tuti nemfog menni :P
2011. szept. 9. 15:15
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

pedig bizony a css a jövő, és a jelen is, úgyhogy erősen javallott megbarátkozni vele!


Viszont: ha mindenképp nélküle = valami elavult technológiával kívánsz dolgozni, ám legyen:

valamikor a 90es évek végén még úgy adták meg, hogy:


<p><span style="font-size: 19px">Szöveg</span></p>


na, itt a 19px = 19 pixel méretű betű, azt a számot változtasd kedvedre..

2011. szept. 9. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszod, és a segitséged ;) nekem inkább még ezek a régebbi módszerek mennek, de inspirálóan hatottatok rám, hogy belekukkantsak a CSS világába ;)
2011. szept. 9. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!