Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen felbontásra érdemes...

Milyen felbontásra érdemes optimalizálni egy weboldalt?

Figyelt kérdés
1280x1024 vagy 1024x768 ?
2011. szept. 17. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
1024x768
2011. szept. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem túl kicsi már az mostanság? sok mindneki használ már széllesvásznu monitort.
2011. szept. 17. 11:36
 3/6 anonim válasza:

Én nem szeretem az olyan oldalakat, amelyeknél be van állítva egy fix méret. Csináld meg úgy, hogy bármilyen felbontáson jól nézzen ki. Gondolj azokra is, akik kis felbontású eszközről neteznek.


Itt egy statisztika, hogy a netezők hány százaléka mennyit lát egy weboldalról:


[link]


Üdv

2011. szept. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az összesre.
2011. szept. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én meg a böngészőablakot 100%-ig kitöltő honlapokat nem szeretem, mivel 1920*1080-as felbontást használok, és rengeteg honlap nagyon gagyin tud kinézni, amikor a bekezdések a honlapon 1, 2 vagy 3 sorból állnak csak.

Grid rendszerek esetén legalább minden képernyőfelbontáson ugyanazt látom.

2011. szept. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Kicsinyíteni még mindig tudod az ablakot, ha zavar a 100%-os kitöltés, de egy kis felbontású eszköz tulajdonosa nem biztos, hogy örülni fog akár csak egy 1024-es képernyőszélességnek. És egyre többen neteznek okos telefonról, netbookról, stb...


Talán a legjobb megoldás egy felhasználó által méretezhető grides megjelenítés lenne. Például itt a GYK-en a válasz írásánál a beviteli szövegdobozt (és vele együtt az egész oszlopot) lehet méretezni a jobb alsó sarkánál. Ezt a technikát máshol is lehetne alkalmazni.

2011. szept. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!