Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Webprogramozó pályával kapcs....

Webprogramozó pályával kapcs. Kérdések, Mi kell ahhoz, hogy jó szakember legyek?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok, nagyon érdekel a webprogramozói pálya. HTML, CSS kívülről megy, php megértés és módosítás szinten. (CMS-ek átalakítása) Emellett úgy gondolom, hogy a design részéhez sem vagyok hülye. Nagyon motivált vagyok ebben a témában, nagyon szeretném a webprogramozó munkát. Angolból jó vagyok, nyár elején középfokúzok.

Munkáim: www.xplodemusic.hu (kb 1éve) www.stormraizer.com (design a megrendelő által készített bmp képről=) A fő kérdés: Mi kell ahhoz, hogy jó, kiemelkedő szakember legyek? Hol tehetek szert ilyen tudásra? OKJ-s képzésben van webprogramozó, de az nekem túl felületesnek tűnik.

Az álmom egy magánvállalkozás (design - pl plakátok, szóróanyagok tervezése is, programozás, SEO egyben), de lehet hogy egy cégnél alkalmazott ként jobban keresnék?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. szept. 25. 14:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha komolyan gondolod akkor céghez addig érdemes elmenni dolgozni amíg meg nem látod, hogy mi és hogyan működik és ezekből tanulva képes leszel majd később a saját vállalkozásod beindítani. Persze ez nem egyszerű mert eléggé telített a piac. Ettől függetlenül egy fejlesztő életének az a csúcsa amikor a legtöbbet kapja ugyanazért a kódért, és szerintem mindenkinek az a végleges célja, hogy a lehető legkevesebb munkával a legtöbb pénzt keresse. Ez meg persze csak úgy megy, ha te dolgoztatsz másokat.


OKJ-s képzés tulajdonképpen nem tanít semmit, viszont ad egy papírt amivel már alapíthatsz céget/elmehetsz dolgozni. Nagyjából ennyi értelme van az okj-s papírnak, nagyon nagyon felületes, de még így is jobb mint amit az egyetemen tanítanak. Ott kaphasz annyi rossz berögzülést ami miatt az első munkahelyeden fél nap után repülni fogsz.


Egyelőre szerintem gyúrj rá a referencia gyűjtésre, hogy legyen mit mutogatni cégekhez aztán pedig jelentkezz valahova melózni. Csak olyan helyre ahol úgy érzed, hogy szakmailag fejlődsz.


Érdemes belemenned a keretrendszerek használatába (főleg Symfony vagy Zend mert ezek nagyon mennek), jQuery illetve ahogyan írtad is a SEO kellhet.


Hasznos tudásra csak egy cégnél, vagy pedig folyamatos önképzéssel tehetsz szert, azonban "kiemelkedő" valószínűleg soha nem leszel maximum elég jó, mert ez a szakma is annyira változik és annyi területet kell lefedni egy webprogosnak, hogy biztosan vannak olyan területek amikre másvalaki jobban ráfeküdt. Értem ezt úgy, hogy lehet h valaki zseniális a natív php-ban de lesz úgyis aki inkább a symfonyra feküdt rá, aki a zendre, aki a sitebuildra stb.

2011. szept. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Önképzés, aztán OKJ, majd munka - ebben a verzióban attól félek hogy nem tudok majd elhelyezkedni egy sima okj-s papírral. Olvasgattam a szerepekről is, design-sitebuild kombó álommeló lenne nekem. Ilyesmire nincs főiskolai/egyetemi képzés? Vagy fölösleges?
2011. szept. 25. 16:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Persze jól jön az egyetemi papír én csak arra céloztam h nem kell véresen komolyan venni azt amit ott mondanak :) Viszont azt passzolom h sitebuild szinten milyen lehetőségeid vannak , én php vonalon mozgok, a dizájnnal a kapcsolatunk nem túl baráti :)
2011. szept. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!