Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Van valahol ilyen óra? Esetleg...

Van valahol ilyen óra? Esetleg lenne szives valaki megmondani hol találok egy ilyet? , ha nincs, hogyan készithetnék?

Figyelt kérdés
Szóval kellene nekem egy óra, dátum, és névnap kijelző, linkelek rólla képet hogyan képzelem, az fontos hogy az óra ne egy kis elavult karika legyen, de ne is egy nagy future cucc, szoval egy normális óra, a betüszint változtathassam rajta (ahol irja a nevet a névnaposnak és a dátumot) nha meg persze a legfontosabb hogy a cuccnak a háttere változtatható legyen, létezik ilyesmi? vagy eggyáltalán megtud valaki egy ilyet csinállni?.....itt a kép az elképzelésemről....... *****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. szept. 25. 18:01
 1/9 A kérdező kommentje:
jha és egy dolog amit elfelejtettem, lehetőleg a méret változtatható legyen :P de nekem kábé egy 140x93-as kellene :P
2011. szept. 25. 18:07
 2/9 anonim ***** válasza:
Mi a fenenek egy honlapra óra amikor bármin netezel írja a tálca/menüsor akármi?
2011. szept. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nem feltétlen kell óra, de olyasmit tehetek be csak ami passzol a weboldalam designjába, ha esetleg van más ötleted hallgatom ;;)
2011. szept. 25. 19:08
 4/9 2xSü ***** válasza:

Alapkérdés: Miért jó egy honlapra óra? Egy országos portálnál még akár érdekes lehet, ha kiírja milyen névnap van, de egy amatőr honlapnál szerintem nincs ember, aki egyáltalán ránézne. Ergo felesleges. Ellenben foglalja a helyet az értékes információktól, tehát áttekinthetetlenebbé teszi az oldalt. Másrészt lassabb oldalletöltést, több megzabált memóriát eredményez.


Előny: 0

Hátrány: n (ahol n legalább 2-nél nagyobb szám)


Amitől egy honlap igazán amatőrnek néz ki az az, hogy van rajta óra, névnapkijelzés, látogatottság számláló a főoldalon. Lehet, hogy elsőre jónak néz ki, meg van egy „ilyet is tudok ám csinálni” érzés, de próbáld átlépni, és fontold meg azt, amit írtam.

2011. szept. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi a váalszt, megértem mit akarsz mondani, amugy nem amatőr weboldal, hanem egy falu hivatalos weboldala, és az a helyzet hogy nem tehetek oda szöveget, mivel nem passzol a designba, tehát valami időjárás, vagy hasonló előrejelző kellene/jólenne, amugy itt a link, lehet nem csucs az oldal, de a célnak megfelelő www.albis.try.hu
2011. szept. 26. 10:31
 6/9 2xSü ***** válasza:

A honlap küllemre tetszetős. Nem tudom hol van szükség itt helykitöltésre, szerintem ez így átlátható, nem zsúfolt és ne is üres. A bal és jobb oldalsáv egyensúlyban van. (Talán a fejléc üres kicsit, de az megoldható, ha vékonyabbra veszed.)


Hogy mit csinálnék én:


1. Most van ugye két menü. Az egyik fent a másik jobb oldalon. Szerintem ez így zavaró. Nem egyértelmű azonnal, hogy melyik a főmenü, és melyik másodlagos. Én mindenképpen összevonnám valahogyan a két menüt. Mondjuk bal oldalra tenném a főmenüt, alá a „Történetek” menüt. Így egy helyen lennének, és látszik melyik az elsődleges.


2. Kidobnám a jobb oldalsávot. Kicsit növelném a betűméretet és ezzel együtt növelném a bal oldalsáv szélességét. Ezáltal az oldalsáv kellően „telített” lenne, és a tartalom rész is olvashatóbb lenne. Így nem lenne szükség helykitöltésre. A menü linkekről levenném az aláhúzást és akkor nem lenne zavaró a bal oldalon a sok link.


De ha mindenképpen ragaszkodsz az órához, akkor érdemes Google-ban rákeresni a „freeware flash clock”-ra és válogatni. A méret ugye flash esetén lehet akármekkora, hiszen az határozza meg, hogy mekkora mérettel illeszted be a honlapodba.


* * *


Belelestem az oldal forráskódjába. Egy dolog volt, amin így elsőre megakadt a szemem:


<META HTTP-EQUIV="Content-Type" Content="text/html; Charset=iso-8859-2">

<META HTTP-EQUIV="Content-Language" Content="hu">

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250" />

<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html;charset=utf-8" />


Az oldal iso-8859-2 kódolásban van, így a másik kettő törlendő, különben előfordulhat, hogy nem minden böngészőn jelenik meg jól az oldal.

2011. szept. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

köszi az észrevételeket, az a meta kod szerintem jol lehet, mert szinte minden böngészőbe teszteltem, IE, Chrome, Firefox, Opera, Safari, a többiben nem, de ezekben müxik :D

amugy pedig kösszi mindent :)

2011. szept. 26. 11:37
 8/9 anonim ***** válasza:
Tényleg sok a meta:) Az óra meg tök felesleges akkor már inkább egy naptár ami jelzi a "falunapokat" meg az egyéb programokat. Vagy valami hasznos, mittomén buszmenetrend vagy akármi.
2011. szept. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 2xSü ***** válasza:

A fent írt meta tag-ek azt mondják meg, hogy a letöltött oldalt milyen karakterkészlettel kell megjeleníteni. Persze ezt felülbírálhatja más tényező is, de mindenesetre sok a meta tag. Ez kb. olyan, mintha egy levélen ez állnak:


A vonal alatti szöveg magyar nyelvű.

A vonal alatti szöveg angol nyelvű.

A vonal alatti szöveg német nyelvű.

-----------------------------------

Bla-bla-bla


Ez így ugye ellentmondásos helyzetet jelent. Most böngésző függő, hogy az elsőt, az utolsót veszi-e figyelembe, vagy más mechanizmus alapján próbál dönteni, hogyan is kell az ékezetes karaktereket értelmezni.

2011. szept. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!