Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Honlapot próbálok készíteni...

Honlapot próbálok készíteni (nagyon kezdő szinten! ) egész jól haladok vele csak azt nem tudom megcsinálni, hogy regisztrációkor aktiváló e-mail menjen a felhasználónak! Hogyan lehet ezt?

Figyelt kérdés
2011. okt. 7. 18:55
 1/3 A kérdező kommentje:
Adobe Dreamweaver cs4-et használok!
2011. okt. 7. 18:56
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt a php mail függvénye jól le van írva. Annyi csak, hogy mail-al (vagy phpmailerrel és akkor smtp-n keresztül) küldj neki egy aktiváló linket.


A legegyszerűbb ha úgy csinálod, hogy regisztrációnál ugye elmentetted a júzert az adatbázisba. Van neki egy azonosítója meg egy e-mail címe mindenképp. Az aktiváló linben legyen mondjuk [link] ahol az u-ban megadod neki az user sorzámát a p= -ben meg valami egyedit mittom a mail címének md5-ös változatának első 8 karakterét. Az aktivalas.php-ban meg csak annyit kell vizsgálnod, hogy az 1-es user mailcímének md5ös hashának eleje megegyezik-e $_GET['p'] -vel ha igen akkor aktiválhatod (azaz a regisztráltak táblában az aktivált sort true-ra állíthatod)

2011. okt. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Nem tudnál nekem csinálni egy regisztrációs ürlapot sajnos nem boldogulok vele!?

Olyat szeretnék, hogy a felhasználó megad egy becenevet e-mail címet, jelszót + (egy egyedi számot amit Én előre kiválasztok vagyis ha az a szám nem szerepel köztük akkor nem tud regisztrálni) és ezáltal bekerül az adatbázisba!Ha valaki tud segíteni örülnék nagyon!

Előre is köszönöm!

2011. okt. 15. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!