Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Nagyon speciális, egyedi,...

Nagyon speciális, egyedi, komoly témájú oldal. Mi a véleményetek róla? Tesztüzemmódban van. Többi lent -->

Figyelt kérdés

Most értem el oda, hogy az éles üzemmód előtt vadidegen emberek véleményét is kikérjem, hiszen 17-60 éves korosztály minden tagját meg kell céloznom.


1) Milyen a weboldal kinézetre? Megnyerő? Visszataszító? Semleges? Érthető? Könnyen kezelhető? - Csak hobbiként foglalkozom webszerkesztéssel és grafikával, flash-sel. Az oldalamon minden grafikai elem saját készítésű, leszámítva a böngészők ikonjait. Mit kellene még hozzátenni? Alakítani? A színvilág a tartalom témájának egyik szimbóluma, erről felesleges kritikát fogalmazni, ez a kiindulásom elengedhetetlen alapja volt. Ezen belül a harmóniát igyekeztem megteremteni.


2) Tartalom. Nem viccnek szánom az oldalt, nagyon is komoly témát boncolgatok, jogi háttérrel. Kérném nem viccnek venni... Mi az előzetes vélemény? Érdeklődés? Megvennétek egy ilyen "terméket"? Hiszel benne, hogy megvalósítható?


3) Marketing. Természetesen már van alap koncepcióm, de érdekelne, ti mivel, hogyan, hol stb. népszerűsítenétek az oldalt? Mivel hívnátok fel a figyelmet? Szórólap lesz, blog van, facebook van, Google Adwords lesz, linkcserét tervezek...


4) Blog. Vélemény? Még csak alap bejegyzéseket tettem fel, később izgalmasabb "cikkek" is helyet kapnak, mint szerintem ilyen lett a már látható "vadászgép és foci"?


5) Megfogalmazás: mi a véleményed a szövegeim megfogalmazásáról? Figyelemfelkeltő? Semleges? Rossz? Siralmas?


A link pedig:

[link]


Ezen felül két direkt linket is megosztok, ezek a későbbiekben természetesen nem lesznek elérhetőek. Tervezem, hogy az időjárás függvényében változtatom olykor a nyitóoldal megjelenése, ami a dizájnnak ad némi érdekességet.


Esőben:

[link] /index_esregnet.html


Télen majd, ez talán már megszokott:

[link] /index_schnee.html


Lesz esetleg napsütés stb. Egyelőre ennyit készítettem el.


2011. okt. 10. 21:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
z oldal tartalmilag és minden tekintetben nagyon jó lett a kinézetbe már lenne mit belekötnöm rendezetlen semmi nem passzol semmivel annyi szól melette hogy olvasható x) kicsit emberbarátabb kinézetet ^^
2011. okt. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Szedd le azokat a leveleket, belepofátlankodnak a szövegbe.

Ha nem futsz be az ötleteddel az nem azért fog megtörténni, mert szar a weblapod, hanem, mert egy anarchista szélsőséges naiv tizenéves vagy. Mellesleg ha be is futnál, a html úgy lehúzza majd az oldalt, hogy öröm lesz nézni.

2011. okt. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:

Amatőr.

Profi ember nem használ ilyen kis mozgós elemeket, ezek azonnal amatőr, komolytalan kinézetet adnak az oldalnak. Öncélú, értelmetlen, elterei a figyelmet a lényegről.

Ez az időjárásra design-változtatgatás is csak öncélú dolog. Mi köze az időjárának a témádhoz? Miért nem valami témához illeszkedő dolgot találsz ki?


A grafika úgy általában nem kapcsolódik a témádhoz. Sok zászló, ami mozog ide-oda? Emberkék? Nem értem a kapcsolatot.


Induláskor letakarod a főmenüt..


Nem szokás kiírni ajánlott böngészőket.. az oldal készítése közben kell megldani, hogy az általában hazsnált böngészőkkel rendben menjen az oldal.


"A színvilág a tartalom témájának egyik szimbóluma, erről felesleges kritikát fogalmazni, ez a kiindulásom elengedhetetlen alapja volt"


Nem látom, mi a szimbolikus színvilág, merthogy rengeteg színt használsz összevissza :)


Menüpontokra kattintva néha új fület nyit a bönglszőben, ezt nem illik (maradjon ugyanott).

2011. okt. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

anarchista szélsőséges :)


A levelek egyetlen egyszer jelennek meg a főoldal megnyitásakor, de kikapcsolható a bal sidebar alján. Lehet kicsi lett, azt talán megnövelem, vagy áthelyezem, ezek szerint nincsen észrevehető helyen.


Elsőnek: mit értesz a semmi nem passzol semmivel? Konkrétabban, te min változtatnál?

2011. okt. 10. 22:12
 5/23 anonim ***** válasza:
hát nem tudom ki beszélt benne arról, hogy a politikusok tehetnek mindenről meg különben is kur@aanyukat
2011. okt. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

ma 22:11. Nem vagyok profi, ezt írtam :)

A világbéke egyik szimbóluma a szivárvány, ami a sokszínűséget, az egymás elfogadását szimbolizálja, ezért a sok szín. A zászlók a világ országai, az összes rajta van, remélem nem hagytam ki senkit. Az emberkék pedig nézik ezt a sokszínűséget, és hívják fel a többi embert a menü aljáról, hogy ők is láthassák, mi történik éppen. Azért mozog, mert valami megbolygatta, valami történik, ez esetben a honlapon található jogi eszköz.


Azt nem értem, hogy új fül nyílik meg? Kizárólag ott nyitok új fület, ha idegen webpage-re irányítok, ahonnan nem lehet visszatérni, illetve a pdf file-oknál, ahonnan szintén nem lehetne visszatérni.

2011. okt. 10. 22:23
 7/23 A kérdező kommentje:

Kedves Kovács Gültem!


Majd ennek tartom fenn a blog rovatot, ahol szívesen válaszolok az ilyen kérdésekre és felvetésekre. De most itt is, mivel én kérdezem:


Anarchia: uralomnélküliség. Szélsőséges: leginkább egy bizonyos irányt lát, eltúlozva, párbeszéd nélkül, gyakori eszköze az erőszakosság.


Nálam hol fedezted fel ezeket? A saját jogforrásom sem utal anarchiára, sőt! Idézek: "II/A. A demokratikusan megalakult államhatalom erőszakos módon nem buktatható meg." Ezt én írtam a megoldási tervezetemben.


Hogy a politikusok tehetnek róla? Valóban ezt állítom. Régen volt egy világ, ahol a tisztességes hajóskapitány utolsónak hagyta el a hajót! Miért? Mert a kapitány felelőssége minden, ami a hajón történik. Ma a politikus elsőként hagyja el a hajót. Az állam kezében van a hármas egység alapján a törvényhozás és a végrehajtás is! Azaz a hatalom. Mit jelent? Kizárólagos felelősséget az állam tettiért, hiszen minden joga meg van a változtatásra és a döntésekre. Egy miniszterelnöknek nem csak jogai, hatalma, hanem kötelessége, és így felelőssége is van! Ahogy az országgyűlési képviselőknek. Mindig a kapitány felel a beosztottakért! Ha erre nem képes, nem kell elvállalni a pozíciót. Háborút soha nem a mezei ember indította, hanem a hatalom, a felelősség tehát a hatalomé.

2011. okt. 10. 22:54
 8/23 anonim ***** válasza:

"A levelek egyetlen egyszer jelennek meg a főoldal megnyitásakor, de kikapcsolható a bal sidebar alján. Lehet kicsi lett, azt talán megnövelem, vagy áthelyezem, ezek szerint nincsen észrevehető helyen.

"

Nem számít, hogy ki lehet kapcsolni! :) Egyáltalán ne tegyél ilyet egy weboldalra oldalra, mert ciki.

Azt akarod, hogy komolyna vegyék a weblapjaidat, vagy, hogy 3másodperc alatt kialakuljon a véleméyn, hogy ez valami gagyi szemét.

2011. okt. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Kedves Kovács Gültem!


A html pedig azért, mert php-hez nem értek, max. piszka szinten a wp-nél. Majd ha lesz rá pénzem, biztosan felkérek valakit, hogy alakítsa át php-val. Egyelőre abból kell gazdálkodni, ami a kis agyamban van :)

2011. okt. 10. 23:02
 10/23 anonim ***** válasza:

"Azt nem értem, hogy új fül nyílik meg? Kizárólag ott nyitok új fület, ha idegen webpage-re irányítok, ahonnan nem lehet visszatérni"


A te böngésződben nincs Back gomb? Mi az, hogy nem lehet visszatérni :))))


A főmenüből is más fület nyitott, amire rákattintottam.. Most letakarja az a piros izé (miért jó neked, ha nem lehet rákattntani a menüpontokra?).


Mielőtt weblapot készítesz, olvasd el pl. ezt

[link]

2011. okt. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!