Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Az ucoz online weblapszerkeszt...

Az ucoz online weblapszerkesztőt nehéz használni?

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 00:11
 1/2 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen alap tudással rendelkezel. Véleményem szerint nagyon jó benne a sok beállítás, de egyben éppen ettől túlságosan bonyolult egy kezdőnek.
2011. okt. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Látom, ez egy 2011-es kérdés...

2015-ben már nem csak egy kezdőnek bonyolult! Én már sok felületet használtam, de ilyen túlbonyolítottal még életemben nem találkoztam. Ráadásul bugos is. Elég benézni a támogatói fórumra. Másról sem szól, csak a használatának részletes leírásáról, és a segítségkérésekről meg a hibák javításának módozatairól. :/


A dupla biztonságos beléptető rendszerről nem is beszélve! Már olyan biztonságos, hogy még az adminnak is nehéz belépnie saját email címével és jelszavaival (mert hogy kettő kell!) :/ UID meg webtop... már azt sem tudod, hol vagy, milyen oldalon, melyikhez melyik jelszód kell, honnan hová jutsz vagy hogyan jutsz el oda, ahová épp szeretnél.


A szerkesztő felület pedig... webdesignereknek tökéletes, mert minden van benne, amire szükségük van, sőt jóval több is, és számukra talán egyszerűen is kezelhető. Pedig én már ellavírozok a html és a CSS kódok között, de itt mire megtalálok valamit, min. fél óra. Előnézet sehol sincs, csak szimpla mentés. Ha valamit véletlenül elrontasz, az egész oldalad elszállhat!!! Aztán azt már a jóisten se állítja vissza!!


A vizuális szerkesztőt meg veszélyes használni!!! Én már jártam úgy, hogy az egész oldalam összeomlott, csak mert egy fotót feltöltöttem! Az egész oldal kívülről szerkeszthetővé vált a linkek szövegétől kezdve, mindent át tudott írni akárki. Megoldás egy furcsa kód beillesztése a sablon egy meghatározott, jól eldugott sorába. Egy olyan kódé, amit csak a programozók ismerhetnek! :/ Ha a fórumon nem adnak választ, én sosem jöttem volna rá, hogy mit csináljak. 15 éve szerkesztek html, php, javascript, és CSS sablonokat/kódokat, de ilyen hibával még sosem találkoztam!


A másik jellemző hiba, amit már évek óta nem javítottak(!), hogy amikor sablont váltasz, a sablon kezelőjében a régi kód nem vált át az újra, vagyis nem tudsz rögtön dolgozni vele, várni kell pár napot, vagy törölni az egész oldalt és újat regizni, mivel később is ugyanaz marad a helyzet. Ez elég gázos, akkor, amikor regisztráltál egy oldalt, és a rengetegnek nem mondható (régimódi-egyszerű) sablonok között válogatsz. Élő előnézet nincs, tehát aktiválnod kell mindet, amelyik megtetszett, hogy élőben is lásd a működését. Ha nem tetszik, mész és átállítod másik sablonra. Azzal is megnézed. Ezt eljátszod még mondjuk tízszer, amíg találsz valamit, ami tetszik. A gyanútlan felhasználó ezután bemegy a sablon szerkesztőbe, hogy na, akkor most elkezd vele dolgozni, megváltoztatja a fejlécképet és a hátteret. Alap. Csakhogy amikor jobban megnézi, észreveszi, hogy még az alapsablon kódja van előtte, az akkori állapotban, ahogy azt regisztrációkor megkapta. Hiába változtatott már azon tízszer, a sablon kódját valahogy nem kapta meg. :/ Ekkor vagy komoly szándékai vannak, és elmegy a támogatói fórumra keresgélni a hiba megoldását, vagy belesz***ik az egészbe és otthagyja az ucoz- és vissza sem néz.


Azt mondják, hogy folyamatosan javítják a hibákat, de érdekes, hogy amikor 1-2 év múlva visszamegyek, még mindig változatlanul meg vannak a régi hibák, sőt, újabbak is jöttek a képbe. Fejlesztéseket erőltetnek, ahelyett, hogy először megjavítanák azt, ami hibás. :/


A weboldali szerkesztő felület sokszor meg sem jelenik. Ezt minden héten szervertúlterheltséggel magyarázzák. :/


Csak hogy jót is mondjak: a támogatói fórumon nagyon rendesek, gyorsak, és segítőkészek a srácok, és ez nagyon ritka előny!!! De kb. ez az egyetlen jó, amit el tudok mondani az ucozról. 5 éves használat után én még nem tudtam ott összerakni egy stabilan álló, megbízhatóan működő honlapot. 5 éve tesztelem. Minden fél évben visszanézek, de mindig ugyanazokkal a hibákkal kell szembe találnom magam. Újabb fél év múlva visszamegyek, megint eljátszom vele 1-2 napig, hogy na, most talán jobb lesz, de ismét csalódnom kell. A régi hibák "érintetlenül" várnak. Nem a régi teszt honlapon, hanem egy újon.


Kár érte, mert maga az alap elképzelés nagyon jó lenne, de ebben a kivitelezésben sajnos használhatatlan! Én nagyon sajnálom, mert ma Magyarországon hasonló sincs ingyenesben, de még fizetősben sem biztos!

2015. szept. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!