Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Webshop készítéséhez mit...

Webshop készítéséhez mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Webshopot szeretnék nyitni.Minden papír munkám el van intázve,viszont webshopom még nincs.Amatőr vagyok,de viszonylag könnyen tanulok.Hol készíthetnék ingyenesen webshopot,vagy esetleg bízzam egy cégre?Webshopot feltölthetek ingyenes szolgáltató oldalára is,és az nem töröl?
2011. okt. 12. 01:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%

Barátod Google segít a bajban:

[link]

2011. okt. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Semmiképpen nem használj ingyenes szolgáltatót, egyáltalán nem bizalomgerjesztő. A vásárlóid nagy részét elvesztheted ezzel, annyit nem ér meg.


Ha amatőr vagy, mindenképpen érdemes cégre bízni az elején. Nem arra gondolok, hogy kérj meg egy akármilyen fejlesztőt (az nem biztos, hogy jobb lesz, mint egy ingyenes webshop :)). Olyan kellene, aki eligazít abban is, mit kell még feltüntetni az oldalon, hogyan legyen kialakítva a webshop, hogy eligazodjanak a felhasználók, milyen reklámozási módokat használj, megtaláljanak a Googlival.. és hasonlók.


Első, ha nem akarsz (tudsz) válaszolni értelmeset, minek koptatod a billenytyűzetet?

2011. okt. 12. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Köszi a választ kedves második.

Az az igazság,hogy sokalltam havi 11ezer vagy évi 100ezer ftért egy webshopot bérelni.Kutya tudja mennyire megy majd.

Többek között azért is merek belevágni,mert mellékállásban próbálnám ki magam,ami azt jelenti,hogy összesen kb 10ezer ft az induló tőke hozzá,plusz a havi költségek.

2011. okt. 12. 08:25
 4/16 anonim ***** válasza:

Ingyenes megoldásként, én javasolnám a Prestashop-ot.

Ez egy jó kis ingyenes webshop motor, talán elnyeri a tetszésed:

[link]

2011. okt. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha webshop kell, akkor írj nekem egy üzenetet és megbeszéljük.
2011. okt. 12. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
10.000 Ft-ból nem lehet webshopot elindítani. Mármint el lehet, de nem olyat, ami sikeres lesz és megnyeri az embereket. Én azt tanácsolnám, hogy inkább gyűjts még rá és ne pazarold el felületes webshopkészítőkre a tőkéd.
2011. okt. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Van olyan ingyenes webshop szolgáltató akitől letöltheted a shopot megismerkedsz vele. Élesben használhatod. Ha tovább akarsz lépni akkor megveszed ettől a szolgálatótól a jóval többet tudó fizetős shopot.

A másik verzió: Van más komplex szolgáltató aki adja a shopot, tárhelyet pl. 6 hónapig ingyen, addig ha nem produkálsz semmi forgalmat érzékeny búcsút vesztek egymástól. Ha van forgalmad akkor 6% körüli jutalék illeti meg a forgalomból. Ez utóbbi más lehet más szolgáltatóknál.

Következő bukfencek vannak még: A nagyker addig nem ad adatbázis mintát(!) amiben átadja a termékek adatai míg nem vagy vállalkozó vagy vállalkozás. A minta alapján kellene elkészítened, készíttetned azt a köztes programot ami a shopodba integrálja termékeket vagy legalábbis a shop számára az adatbázist érthetővé teszi. Pl. csv file.

Kell egy számlázó ami együtt működik a shoppal Ennek megint van egy külön illesztési problematikája.

Ha ezek összeálltak akkor naprakészség biztosítása a nagyker és a shop adatbázisa között. Persze automatikus módon.

Adatvédelmi nyilatkozat feltüntetése ( milliós bírság), vásárlók jogai,elállási jog (pár százezer forintos bírság), stb. Ezeket is fel kell tüntetned még az indulás előtt!

Találó, a tevékenységre a forgalmazott termékekre utaló domain név lefoglalása sem árt.

Azzal is tisztában kell lenned, hogy mekkora árréssel tudsz dolgozni. 10% alatt rizikós. A termékből viszonylag nagy forgalmat kell lebonyolítanod.

Miként fogod eljuttatni a vevőhöz a terméket. Vélhetően nem üzlethelyiségre alapozod a shop működését, vagy nem csak üzlethelyiségre.


Ennyit egyenlőre.

2011. okt. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Második voltam.


10eFt? Akkor felejtsd el a saját webshopot egy időre.

Csak reklámozásra, SEOra sokkal többet kellene fordítanod... mégis hogy kerülnek majd a látogatók a weblapodra? :)


Akkor kezdj mondjuk más szolgáltatón keresztül árusítani, pl. akár vaterán.. és ha már összejött ott egy kis pénz és ismertség, akkor szépen létrehozhatod a saját oldalt.


Ezt addig is mentsd el magadnak valahova:

[link]

érdemes elkerülni a bírságokat.

2011. okt. 12. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem-nem.Félre értettük egymást.Természetes,hogy a webshopért jelentősen fizetek maga mellett.Én magára a foglalkozási kör elsajátítására mondom,hogy elindításhoz "csak" 10ezer ft kell.
2011. okt. 12. 23:11
 10/16 anonim ***** válasza:

6. vagyok

Ha ingyenes webshop kell egyenlőre akkor netprog.eu. Több skinnel ellátott alapadatokkal működő shop. Ha megvásárolod a teljes verziót több szolgáltatással és rugalmasabb lebonyolítással működik. Ha van szerver programod, ami a gépeden tud futni pl. xampp, ki tudod próbálni a legtöbb funkcióját.

Ingyenes tárhelyre csak úgy regisztrálj, hogy ne legyen reklám felület rajta a tárhelyszolgáltató részéről. Reklám: árukereső, árkereső, stb. a három nagy portált egy cég üzemelteti. 10eFt-ért kapsz reklámot, mely kattintás alapú. Egy kattintás általában nettó 12 Ft.

2011. okt. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!