Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Szoktak még ezzel a módszerrel...

Szoktak még ezzel a módszerrel szöveget formázni 2011ben?

Figyelt kérdés

Én még egy kezdő webszerkesztő vagyok, de napról napra próbálom növelni a tudásomat, a kérdésem az lenne, hogy ezzel a módszerrel még szoktak szöveget formázni, tehát ez még egy elfogadott módszer, vagy már elavultnak számít így 2011 végén?


p { white-space: pre ; }

Ez egy az egyben megtartja a sortöréseket, szóközöket, tabulátorokat amiket használtam.


2011. okt. 30. 14:19
 1/3 2xSü ***** válasza:

Ilyen jellegű formázást még nem láttam. Bár ritkán kell ilyen jellegű megoldást használnom.


Ha jól olvastam akkor bizonyos böngészőknél nem működik. Ellenben jól kiváltható némi tartalomátalakítással, ami viszont függetlenül a böngészőtől működik. Ilyen módon szerencsésebb mondjuk PHP-ből megoldani a dolgot:

- tabulátorok kicserélése szóközökre,

- sor eleji, illetve ismétlődő szóközök nem törhető szóközre cserélése ( )

- sortörések (\n) HTML tag-re cserélése (<br />)


Az ilyen módon módosított tartalom esetén már csak a betűtípust kell beállítani, és az eredmény megegyezik a <pre> tag, vagy az általad használt formázás eredményével, viszont mindez független a böngészőtől.


Amúgy szerintem az informatikában nincs olyan, hogy „elavult”. Van olyan, hogy működő és nem működő megoldás. Van olyan, hogy egy megoldás kompatibilis-e ezzel, vagy azzal a szoftverrel, rendszerrel.


Vigyázni kell a különböző divatirányzatokkal. Pl. divat lett, hogy egy honlap elemeit ne táblázattal formázzuk, pozicionáljuk, hanem DIV-ekkel és CSS-el. Ez érthető, logikus, hiszen sok esetben így könnyebben feldolgozható, könnyebben értelmezhető a honlap kódja, könnyebben szétválasztható a tartalom és a forma. Viszont nem szabad ebből sportot űzni, mindig szem előtt kell tartani, hogy egy eszköz mire való. Vannak olyan problémák, amelyeknél a táblázat sokkal könnyebben használható, értelmezhető, átláthatóbb kódot eredményező, mint ugyanannak a DIV+CSS megvalósítása. Ilyen esetben hiba ragaszkodni a táblázatmentességhez, akármennyire is jó alapelv szülte is azt.

2011. okt. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 2xSü ***** válasza:

Na a gyakorikerdesek.hu sem tökéletes. Helyesen a mondat:


- sor eleji, illetve ismétlődő szóközök nem törhető szóközre cserélése (&nbsp;)


(A rendszer szépen lecserélte a &nbsp; szövegemet nem törhető szóközre.)

2011. okt. 30. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 2xSü ***** válasza:
Szintén kézenfekvő és egyszerűbb megoldás egyszerűen a <pre> tag használata. Ezt minden böngésző támogatja. Igaz így kicsit összemosódik a tartalom a formázással, de szerintem sokkal célszerűbb, mint egy nem 100%-os kompatibilitású megoldás.
2011. okt. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!