Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ha bérlek egy sima webszervert...

Ha bérlek egy sima webszervert tudok rá rakni rádiószervert?

Figyelt kérdés
Tegyük fel rendelek egy webszervert,tárhelyet.Eddig oké.De én nem phpbb-t és egyéb rendszereket akarok rá telepíteni hanem icecast vagy shoutcast rendszert.Menni fog úgy?Ha igen akkor ha tudtok linkeljetek be nekem szerver scripteket!
2011. nov. 2. 16:00
 1/9 themaki1333 ***** válasza:
akkor miért nem alapból shoutcast szervert rendelsz??
2011. nov. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 themaki1333 ***** válasza:

[link]

katt rá majd legördítesz a weboldal közepére és ott van egy szép nagy kék téglalapban :) szerintem aránylag olcsó ;)

2011. nov. 2. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tudom nagyon jól :) De shoutcast szerverekre nem tudok rakni mást,csak rádió van rajt meg autódj.De én még mellé sok mindent akarok.Olyan mint ez a gyakorikérdések.hu és itt lenne ezen a szerveren egy rádió szerver is.Olyat nem lehet?: :)
2011. nov. 2. 16:23
 4/9 themaki1333 ***** válasza:

akkor barátom rendelsz két szervert és egy domain-t

1. Shoutcast szerver:

- Auto Dj-t beállítod

- Raksz fel még több zenét

- Megkeresed a hozzá kapott IP-t


2. Webszerver:

- Megcsinálod a weboldaladat (frankón beprogramozva stb.)

- Írsz vagy keresel egy fain lejátszót és miután ezzel is megvagy akkor szépen a lejátszót úgy állítod be, hogy amit kaptál IP-t (shoutcast ip) beírod hogy ide csatlakozzon.


Voala van egy rádiós szervered és egy webszervered a webszerveren pedig fut egy flash lejátszó ami a shoutcast szerveredre csatlakozik és hallhatod a saját rádiódat! ;)

2011. nov. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
hehe logikus,akkor ezekszerint nem lehet :)
2011. nov. 2. 19:40
 6/9 themaki1333 ***** válasza:
hát vagy meg csinálhatod, de akkor nem ajánlom, hogy egy egyszerű 1Gb tárhelyet rendelj, mert akkor végül is hova rakod az autoDj-be való számokat? 1 Gb meg édes kevés egy webre+rádióra :S;)
2011. nov. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Meg az még egy kicsit kevés hogy vannak számok, valaminek streamelni kell a forrást amit a feltehetően kérdező játszik fel otthonról.

Ha meg playlist "rádiót" akar, akkor meg csak bepakolja egy webes lejátszóba, esetleg extrém esetben egy olyan lejátszóval, ami mindenkinek adott időpillanatban ugyanannak a számnak ugyanazt a másodpercét játssza (és persze a playlist control ki van kapcsolva). Csak éppen annak semmi köze a rádióhoz.

2011. nov. 3. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
pl olyat mint az AutoDj honann szerezhetek?Olyan szervert scriptet.
2011. nov. 3. 15:40
 9/9 anonim ***** válasza:
Van egyáltalán SSH accod?
2011. nov. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!