Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehet úgy feltenni...

Hogyan lehet úgy feltenni weboldalra képet (freewbs.com-ra), hogy azt onnan ne lehesen lemásolni, másként mentve? Tehát ne tudja más felhasználni az én munkámat.

Figyelt kérdés
Tehát ne tudja más felhasználni az én munkámat.
2009. máj. 13. 00:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sehogyan. JavaScripttel tudod tiltani ugyan a jobb klikket, de ez olyan, mint lábtörlő alatt a kulcs. Vagyis, aki le akarja tölteni, könnyedén meg is teheti.


Javaslom, inkább csinálj egy flash galériát. (Bár, ha nagyon le akarja valaki tölteni, ez sem megoldás, mert <Print Screen>-nel lefényképezi, majd egy képszerkesztőben ki-/összevágja.)


Ha valami megjelenik a weboldalon, azt a böngésző a cache-ben eltárolja, tehát csak meg kell ott keresni, és egyből oda másolod a saját gépeden, ahova akarod.


Egy szó, mint száz, ezek a kísérletek, hogy ne lehessen képet lementeni, mert jajj ellopják, két megoldás van rá:


1. elfelejted ezt a húde meg akarom védeni gondolkodást, mert nem tudod megakadályozni;

2. nem rakod ki az internetre.


Ha mégis fel akarod tenni, annyit még megtehetsz, hogy csak gyengébb minőségű képet teszel fel vagy pedig ellátod valamilyen halvány vízjellel

2009. máj. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azért akarom 'védeni' a munkáimat, mert maszkfestő, testfestő vagyok. Képek nélkül nem tudom magam reklámozni. Legalább ne az én képeimmel csináljon magának más albumot - mert száz példám van már az ilyen lopásokra. Az ötletszerzést persze hogy nem lehet elkerülni. A vízjelet hogyan lehet megoldani?
2009. máj. 14. 06:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző hozzászóló javasolta: vízjel!

Fotós vagyok, a képeimre ráteszek egy újabb layer-t (amin az általam megadott szöveg található, de halványabban), ami a kép egyik sarkától az ellentétes sarkáig fut, egyes fotókon a kép különböző részein többször is megtalálható.

2009. máj. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző hozzászóló vagyok. Most olvastam végig az írásod: hogyan kell vízjelet készíteni. Én az Adobe PhotoShop-ot és az Arcsoft Photostudio-t használom (sajnos ezek nem ingyenesek, de szerintem van olyan freeware progi, ami kezeli a rétegeket). Betöltöd az alap képet. Létrehozo egy új réteget (layer-t), ami megegyezik a kép méretével. Oda firkálhatsz, rajzolhatsz, írhatsz bármit. Ezután ez utóbbi layer átlátszhatóságát csökkented ízlés szerint (40-50%-ot javasolok) és elmented egy jpg file-ként, ami ideális NET-es publikálásra, és összemossa az eredeti képet az új réteggel, ezáltal szétválaszthatatlan lesz. Vízjelként érdemes a honlapod címét és a Neved megadni. Ezáltal, ha bárki lopja a képed, látni fogja, hogy ki készítette.
2009. máj. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A vízjelet is ki lehet szedni...


Aki el akar lopni valamit, az úgyis megteszi.

2010. jan. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!