Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Milyen lett a weboldalam?

Milyen lett a weboldalam?

Figyelt kérdés

Elsősorban a design-ra vagyok kíváncsi... személyi edzői oldalamat készítem, nincs még adat feltöltve, csak lorem ipsum... nincs validálva stb... majd később..


Ki mit változtatna? Fontos kérdés, a nagy kérdés, most a zene magától indul... kérdés, egy ilyen honlapon mehet-e így, vagy állítsam kézi indításra?


[link]


2011. dec. 6. 23:01
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
Szerintem állítsd kézi indításúra a zenét és azokat a színes csíkokat szedd le a háttérből.
2011. dec. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:

Nem rossz, de a zene tényleg idegesítő egy oldalon ált.

+ Igaza van az elsőnek, a csíkok rontják az olvashatóságot.


/Amúgy validságra és a Strict-es szabványokat javasolnám, azok 99,9999%-ban azonosak minden böngészőben./

2011. dec. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
SZAR:)
2011. dec. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 A kérdező kommentje:
Kösz az értékes hozzászólást kedves: hdfjwfhasdkfhadskf válasza :D :D
2011. dec. 6. 23:24
 5/48 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen :)

majd ha lesz tartalom akkor kérdezd újra:)

2011. dec. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
100%

Kezdők tipikus hibája az automata induló zene.


Az emberek 99.99% utálja és idegesíti (a böngészés néma műfaj), aztán ha valaki elkezdi tanulni a témát, meg tudja hogyan kell zenét felrakni, akkor úgy megörül a "tudásnak", hogy mindjárt felnyom egyet az első honlapjára.

2011. dec. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
Jah, ez is olyan, mint amikor valaki elkezd php-t tanulni és rögtön 1-2 siker után egy komplett neveldét/facebookot akar írni, mert az menő. :)
2011. dec. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 A kérdező kommentje:
Azért én nagyon sok profi sablont látok, ahol van intro zene, bár igaz 30 sec maximum... megcsináltam a nem azonnal induló flasht is zenéhez, azért kérdeztem, hogy itt elmegy-e... de én sanszosnak éreztem, hogy nem...
2011. dec. 6. 23:55
 9/48 anonim ***** válasza:
media/september_cry_sound_auto.swf
2011. dec. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 CactusClone ***** válasza:

A zenétől eltekintve a fő probléma az, hogy ezek a csíkok teljesen elviszik az ember szemét a szövegről, ráadásul bántóan zavaróak. Tehát, ha azt szeretnéd, hogy elolvassák, amit írsz, az ilyen elemektől tartózkodjál.

Illetve az első két bejegyzés között az a szétfutó valami megint csak nem jó. Az is eltereli a figyelmet. Ha olvasás közben valami megmozdul a szem perifériájában, egyből odakap a tekintet, és elveszik az olvasás folytonossága, meg kell találni, hogy hol tartottunk. A flash-es forog, villog, beúszik, szétfut megoldások amúgy sem "trendik" már.

Maga a megjelenés egyébként erősen 90-es éveket idézi, tehát elavult. Látszik, hogy a magyar zászlót idéző szalagod mögötti háttér nem egyezik meg az oldal hátterével. Ez minimális Photoshop ismerettel orvosolható.

Ez a grafika egyébként méltatlan ebben a formában. Inkább keress valami, az oldal témájához testhezálló headert, és azt illeszd be.

A logót is lecserélném. Nagyon oda kell koncentrálni, hogy elolvassam.

Ha kezdő vagy, valóban a legtipikusabb hibákat követed el az oldalon, ami nem baj, ha tanulsz belőle, és javítod.

Nézegess más weboldalakat, nézd meg, ott mit hogyan valósítanak meg, és persze kérdezz.

2011. dec. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!