Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Újfent milyen lett a . Honlapo...

Újfent milyen lett a . Honlapom így?

Figyelt kérdés

Töröltem azt a borzadály kinézetet, ami eddig volt a flash-sekkel együtt... és teljesen új oldalról közelítettem meg. Milyen így?


Aztán, nagyon komoly témájú az oldal, nem viccnek szánom... de elég sok lovettát kell majd bele ölnöm... előzetes véleményekre azért kíváncsi lennék:


- megvennél egy ilyen könyvet? Meggyőzne ez a honlap, hogy érdemes megvenni?


Aki szaki, tudna nekem valami olyan js-t, leginkább jquery-nek örülnék (php-hez nem értek), ami az űrlapot úgy jeleníti meg, mint néhány képnézegető? Azaz, lesötétíti a képernyőt, a linkre kattintás után, és beteszi középre? Van ilyen megoldás űrlaphoz? Amit aztán így lehet kitölteni?


A honlap: [link]


Még sok munkám van azért vele, leginkább háttér dolgok...


2011. dec. 22. 06:07
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Hát jah, nagy dolgokat már nincsen kedvem végrehajtani :D de sok apróság van még persze, amit kell...


Kipróbáltam vékonyabb fejléccel, nem lett szép... nem adja vissza azt a kifejezést sztem, amit ez a nagy kép ad, mikor az ember meghőköl amikor meglátja :) Végül is a Föld is nagy :)


A honlap tenyere: igen, ez még a régiből maradt, azt majd átírom...

2011. dec. 22. 20:15
 12/13 zsomkovacs ***** válasza:

Ez szép elmélet, hogy majd törvényileg szabályozzuk, de hogy is működne ez? Van egy ember milliós hadsereggel. Az ügyész azt mondja, hogy ejnye, nem támadhatod meg a szomszéd országot? Egy csettintésre harmincan lövik fejbe. Mivel vagyunk előrébb?...


II.vh. Önként engedtük át a német csapatokat. Teleki főbe lőtte magát, hogy ne kelljen megtennie. És túl sok választásunk nem volt. Ha azt mondjuk, márpedig ti nem mentek át, szerinted mi lesz? Meggondolják magukat? Körbemennek? Simán átmennek rajtunk ugyanúgy, csak legyilkolják közben a fél országot.


Egyébként a hitleri Németországban is voltak akik törvényes keretek közt ellenezték a háborút. Aztán jött a hosszú kések éjszakája. Mit ért a törvény? Semmit.


A Fidesz amúgy kijelentette, hogy nem hozzák vissza a sorkötelezettséget. Sőt, nem is akarták. A hadkötelezettséget vizsgálták át, csak a média kicsit torzított.


A katonai rendőrség meg ítéljen életfogytiglanra. Nyugodtan. A háborúnak előbb-utóbb vége lesz. Még esélyem is van, hogy szabaduljak. De nem fogok embereket gyilkolni, mert ezzel a tudattal egész egyszerűen nem tudnék tovább élni. (amúgy tegyük hozzá, jó esélyem lenne elkerülni a frontot - nagyapám is műszakis volt, rádiósnak sorozták, én is erősen műszaki (informatikus) beállítottságú vagyok)

2011. dec. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

"Ez szép elmélet, hogy majd törvényileg szabályozzuk, de hogy is működne ez?"


A kérdés jogos, de ez most olyan kérdés, mint 200 évvel ezelőtt mikor feltették ugyanezt csak sokkal nehezebb témában: Törvényileg szabályozzuk, hogy a rabszolgákat engedjük el? Te hulye vagy ember????...


Nyilván akkor egy háború kellett hozzá, hogy megtörténjen, de az 200 évvel ezelőtt volt, és nem csupán néhány politikusnak volt érdeke fenntartani a rendszert, mint ma.


"Van egy ember milliós hadsereggel. Az ügyész azt mondja, hogy ejnye, nem támadhatod meg a szomszéd országot? Egy csettintésre harmincan lövik fejbe."


A törvény azért - ha van - nem úgy működik hogy 1 darab ügyész van... Törvénytervezetem is azért sokkal összetettebb ennél... Mo-on 45-50 ezer rendőr van, és nem tudom megmondani hány ügyész és bíró. Ők mind szemben állnak majd azzal a pár darab politikussal, aki háborút akarna indítani... (tehát nem egy ügyész!)


Voltam katona. Pontosan tudom, mit tud kihozni még békeidőben is az emberekből az elnyomás (katonai szolgálat). Hidd el, kevés embert nem lehet megtörni és kiforgatni magából pár hónap alatt...


Most börtönbe mennél? Oké... és ha auschwitzban vagy, és gázba zárnak, ha nem ölsz? Vagy a délszláv háborúban, és azonnal fejbe lőnek? Kevés ember az, aki ilyenkor nem a túlélésre összpontosít és saját családja érdekében nem öl inkább...


Kis ideig a rendőrséget is megjártam... Bármely fegyveres szervnél elhelyezkedsz, betű szerint meg kell tanulnod alapvető jogszabályokat! Különben mész ügyészség elé, ha bármi történik...


Törvénytervezetem a katonákra is kiterjeszti ugyanazt a szigort, ami ma a rendőrökre vonatkozik. Mégpedig a katona sem hajthatja végre a támadásra kiadott parancsot! Hiába utasítja Hitler... Minden háborúnak (diktátornak) az ereje a tömegben van, hogy vakon teljesítik a parancsokat, mert a honvédelmi törvény ezt írja elő! De mi lenne, ha a honvédelmi törvény ennek az ellenkezőjét írja elő? Akkor Hitlerrel szemben "100 ezer" katona áll majd, és 50 ezer rendőr a törvény értelmében...


(A rendőr ha bármikor szabálytalanul használja fegyverét azonnal ügyészség elé megy.) A katona nem. A katona, ha gyilkol, akkor is "hősnek" nevezik...


Törvénytervezetem ezt is eléri, hogy a katona betű szerint tudja a törvény ezen részeit, hogy milyen parancsot köteles megtagadni, és szembe fordulni a vezetőjével. Ahogy a rendőr sem lőhet rá bárkire az utcán, mert a rendőr alezredes utasította.


"II.vh. Önként engedtük át a német csapatokat. Teleki főbe lőtte magát, hogy ne kelljen megtennie."


Teleki nem azért lőtte fejbe magát, mert neki kellett volna megtennie. Teleki "csak" miniszterelnök volt. A döntést Horthy kormányzó hozta meg. Ez után lett öngyilkos Teleki, mert látta, hogy Magyarország ezzel elveszett. A figyelmet akarta felhívni önfeláldozással.


"És túl sok választásunk nem volt. Ha azt mondjuk, márpedig ti nem mentek át, szerinted mi lesz?"


Egyértelműen az lett volna, hogy keresztül mennek rajtunk. A különbség "csupán" annyi lett volna, hogy nem lövik szét az ország nemzeti vagyonának felét, és nem hal meg több száz ezer magyar ember. Csehszlovákia. Szó nélkül letette a fegyvert a németektől félve. Ausztria, hagyta hogy a németek elfoglalják. Lengyelország pár nap alatt megadta magát. Ők mind úgy jöttek ki a háborúból, hogy nem öldököltek, nem gyilkoltak... és a végén nem fizettek hatalmas büntetést, mint bűnösök...


És ebben az esetben nem gyilkolnak le senkit, ahogy a fent említett országokban.


Ha úgy állunk hozzá a dolgokhoz, hogy minek a törvény? Akkor minek tartunk fenn rendőrséget és törvényeket? Töröljünk el mindent, és csináljon mindenki amit akar... Ez lenne a jó megoldás?


Nyilván minden törvényt meg lehet szegni, ahogy meg is teszik, de nem mindegy, hogy törvénnyel csupán évente 50 bankot rabolnak ki, vagy törvény nélkül óránként 50-et...


"A Fidesz amúgy kijelentette, hogy nem hozzák vissza a sorkötelezettséget."


Dicséretes, hogy te még alaptételként gondolsz a politikusok szavaira :) Én azt sem hiszem el nekik, amit kérdeznek.


A lényeg, hogy egyetlen törvény sem tökéletes, de igenis változtatni képes, törvény nélkül viszont esély sincsen semmire...

2011. dec. 22. 23:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!