Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Nem régen indítottam egy...

Nem régen indítottam egy oldalt, de elég hátul van a Google találatai közt. Hogyan hozhatnám előrébb?

Figyelt kérdés
Konkrétan egy blogról van szó és mivel tettem rá AdSense reklámot,jó lenne,ha előrébb kerülne.
2012. jan. 18. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:

Gondolj bele, mekkora lehet a világháló. Mindenki az első oldalon szeretne látszani. Amikor meg keres, akkor releváns tartalomra kíváncsi, nem az előre erőltetettre. Éppen ezért a google már bünteti is a trükközést, akár kizárással is.

Nagyon érzékeny az Adsense manipulációra is.

Ez persze nem jelenti azt, hogy nem lehet tenni semmit. A tartalomnak kell elég jónak lenni. Segíti az előrejutást, ha sok oldal mutat rá stb., stb. A keresőoptimalizálás komoly munka, s az ezzel foglalkozó cégek ennek megfelelő összeget is kérnek az ügyféltől.

Keress rá a SEO kulcsra, találsz majd olyan írásokat, ami eligazít ezen a téren.

2012. jan. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Most válaszoltam erre egy hasonló kérdésnél:


Szerintem pedig egy büdös fillért ne fizess ilyen hülyeségért. Senki nem tud csodát tenni! Amikor ilyet látok, hogy több százezer, na a tipikus lehúzás a semmiért.


Te is meg tudod csinálni. Amit ők csinálni fognak:


1) keresőszavak: beállítod a meta tag-et. A lényeg, hogy a tartalmi részben minél többször szerepeljen az adott kulcsszó, tehát úgy kell megfogalmazni a weboldal szöveget. Ha az ajtó-ra akarsz találatot, értelemszerűen ne használj rokonértelmű szavakat, még ha a magyarosabb is! Tömd tele az ajtó szóval, de azért ne legyen irritáló az olvasónak sem.


2) A találati listát befolyásolja a látogatottság. Kvázi, egy index.hu oldalt a büdös életben nem fogsz megelőzni egy új oldallal. Ezért ha valaki ezt hirdeti, már kamuzik. Nem lehet! Ha neked 1000 a látogatottságod, neki 1500, ő fog előrébb kerülni. Azaz hirdetni kell az oldalt. Fizetős reklám stb...


3) Beregisztrálhatod linkcenterekbe, hogy minél több oldal mutasson linkeljen a tiedre. Általában ők is ezt teszik. De ez veszélyes. Később a google hátra sorolhat emiatt. Ugyanis nem mindegy, hogy a rád mutató linkoldal milyen minősítéssel rendelkezik. A google vizsgálja folyamatosan, és a kapu-oldalakat, különböző csak linképítésre kialakult oldalakat előbb utóbb hátra sorol(hat)ja...


4) regisztrálsz a webmesterekbe, ott "mindent" leírnak a kereső optimalizálásról is, láthatod a kulcsszavakat stb.


5) Szólj hozzá blogokban, ahol közzé teszed a linkedet.


6( Nincs olyan, hogy egy új oldal a kereső első tíz találatába kerül egy hét alatt! vagy valami csoda folytán. Ahhoz meg kéne előznie az első tízben található oldalak napi egyedi látogatóinak számát.


ha valamit kihagytam, majd kijavítanak. De ezek a humbuk seo szakemberek szerintem egy fillért sem érnek.


a freeweb oldalai, akármilyen sz@rok is, elég előkelő helyen fognak szerepelni, mert rengeteg a látogatója... :) úgy ennyi

2012. jan. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a honlapoddal valamilyen terméket vagy szolgáltatást szeretnél eladni, akkor fordulj szakemberhez. Tudod, az idő pénz. Ráadásul még a verseny is lehet hogy óriási abban a témában, amivel az Interneten jelen vagy.


Az utolsó hozzászólón látszik, hogy nem profi a témában, és biztos vagyok benne, hogy nem optimalizált még olyan honlapokat, amiknek a keresőoptimalizálása folyamatos munkával jár, mert akkora a verseny az ugyanolyan témában jelenlevő honlapok között, hogy rövid időn belül a keresők találati listája változik.


P.S.: Én és válaszoltam a másik ilyen témájú kérdésre.

2012. jan. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!