Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Honlapszerkesztőn hol tudom...

Honlapszerkesztőn hol tudom beállítani, hogy a lap 4:3-as illetve 16:9-es képarányú monitoron is megfelelően jelenjen meg?

Figyelt kérdés
FrontPaget használok.
2012. jan. 24. 21:03
 1/5 2xSü ***** válasza:

Mire gondolsz pontosan? Mi számít neked „megfelelő”-nek?


Egy honlap esetén több megoldás létezik:

- A honlap szélessége kitölti a teljes böngészőt. A szélesvásznú és nagy felbontású monitorok miatt ez egyre kevésbé használt.

- A honlap tartalmi szélessége a böngésző szélességének egy bizonyos százalékát tölti ki.

- A honlap tartalmi részének fix szélessége van. (Mint pl. ez az oldal, vagy a legtöbb mai oldal.) Ez jó, mert sokkal jobban tervezhető dizájnelemek. Nem gond a széles monitor sem.


A honlap látható magassága ugye a monitor felbontásától függ. Ugye általában a honlapok többsége görgethető. Fix méretű oldal erősen ellenjavallt.

2012. jan. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

próbálom akkor megfogalmazni amit látok. :D

miután megcsináltam egy lapot pl, és azt megnyitom a böngészőmmel, a háttér kitölti az egész monitoromat, laptopmom van 16:9-es képarány, nemtom mekkora felbontás, de maga az lap: menüsáv fejlc stb nem a képernyőm közepén van, nem mintha balra lenne igazítva. mutatom.:

[link]

az lenne a lényeg hogy középen legyen :/

2012. jan. 24. 23:27
 3/5 2xSü ***** válasza:
74%

Mondjuk tedd bele az egészet egy <center>-be.


De ha ilyen szinten vagy a honlapkészítéssel, akkor inkább tanulj tovább, mielőtt konkrét honlapot csinálsz. (Pl tanulmányozd, hogyan épülnek fel a honlapok, tanulj egy kis grafikát, stb…) Ezzel a honlap kinézettel csak vicc tárgya leszel. Inkább csináltasd meg mással, vagy inkább használj valamilyen honlapkészítő rendszert. (Drupal, Joomla, Wordpress, stb…). De ennél még egy blog vagy egy Facebook oldal is többet ér.

(Elnézést a kritikáért, nem ok nélkül, kedvtelésből teszem, hanem objektív szemmel nézve muszáj felhívnom a figyelmedet.)

2012. jan. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 compactegon ***** válasza:

mert gondolom nincs, ami befogja a dobozt. megcsinálhatod%-ban is, de sztem egyszerűbb egy fix szélesség így:


#mindent_befogodoboz {width:850px; margin:0 auto;}


<div id="mindent_befogodoboz">

összes többi doboz ide jön közé.

</div>

2012. jan. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget, tudom hogy nagyon gagyi a honlap, én is tisztában vagyok vele, de a célnak tökéletesen megfelel. :)
2012. jan. 25. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!