Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan lehet táblázatokat...

Hogyan lehet táblázatokat rendezni HTML4.1-ben, validálásnak megfelelően?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy eredetileg a <center></center> stb illetve a <div allign=""></div> kódokat kéne alkalmazni, de a W3C ajánlásai szerint ( [link] ez a módszer elavult. (Habár a validálás során elfogadja), mégis a style kód használatát ajánlja. Tehát <div style="text-align:"></div> lenne a helyes kód.

Ezműködik is képekkel, valamint táblázatokkal is, azonban csak Internet Explorer alatt. Mozilla, Chrome, Opera alatt úgy veszi mintha nem lenne rendezve. Milyen kóddal lehetne rendezni egy táblázatot, úgy hogy elfogadja a validálás, a W3C ajánlásának megfelelő legyen, és minden böngészőben működjön (már ha van ilyen)? Vagy kénytelen leszek a <div allign=""></div> kódnál maradni?


2010. ápr. 26. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:

kicsit nem nagyon értem amit írsz, mert táblázatokról beszélsz, de közben diveket írsz. A <div allign=""> ahogy Te írtad két L-lel semmiféleképpen nem jó.

Nem tudom, hogy a style-nál mit írhattál el, de én is a text-align-t használom diven belüli rendezéshez és tökéletesen működik firefox alatt. text-align:right; text-align:center;

Szóval jó ez, csak valamit elszúrtál. De ha bemásolnád azt a kódrészt, ahol ez van, akkor könnyebb lenne segíteni.

például:

<div style="width:300px;text-align:right;">szöveg</div>

2010. ápr. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Az align-t csak itt írtam véletlen két L-el.

Így nézne ki a kód:

<div style="text-align:center;"><table style="border:1px solid;width:60%;">

<tr>

<th>Szöveg</th>

</tr>

<tr>

<td>Szöveg</td>

</tr>

<tr>

<td>Szöveg</td>

</tr>

</table></div>

Ezzel a <div style="text-align:center;"> kód résszel az elején a táblázat középre rendeződik, de csak Explorerben. Firefox alatt nem rendezi középre.

Azért használtam a <div> kódot, mert ha a <div align="center"> kódot használom a <div style="text-align:center;"> helyett, akkor a minden böngésző alatt működik.

De igazából nekem mindegy milyen kóddal lesz rendezve, csak G3C szabvány legyen, és elfogadja a validálás során...

2010. ápr. 27. 19:15
 3/4 A kérdező kommentje:
Elírtam. W3C szabvány. [link]
2010. ápr. 27. 19:17
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de most már nem aktuális. Végül megoldottam úgy hogy hozzáadtam a táblázathoz az align="" részt.
2010. ápr. 30. 22:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!