Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » PHP-val bármilyen szövegben...

PHP-val bármilyen szövegben két meghatározott kifejezés közötti vagy egy bizonyos kifelyezés utáni meghatározott hosszú szövegrészletet akarok kimásolni értéket adva egy függvénynek. Milyen függvényt használjak?

Figyelt kérdés

van egy forras.xml file:


<root>

<belep>1</belep>

<user>4952</user>

<x>8167</x>

<y>6262</y>

<epulet>11</epulet>

<x>8167</x>

<y>6262</y>

<id>1081927</id>

<jo>2</jo>

<spec>0</spec>

</root>


na most ebből a fájlból akarok kiszedni php-val függvényeket.


amivel próbálkoztam eddig:


beolvasási parancs de nem akar működni:

$beolvas= fopen("forras.xml", "rt")



helyette ezzel olvasattam be, ez már beolvassa:

$tomb = file("forras.xml");


amiket keresne:

$mintaid = array("<id>", "</id>");

$mintajo = array("<jo>", "</jo>");


amivel próbálnám kiolvasatni de nem megy függvény:

$id = strstr($tomb, $mintaid[0], $mintaid[1]);

$jo = strstr($tomb, $mintajo[0], $mintajo[1]);


a baj az hogy a "strstr" függvénye nem igazán kereső, sorszámoknál működik de a szövegbe nem. kellene egy függvény ami meghatározza a keresett kifelyezés helyét a tömbben számadatként és azt már ki lehetne "strstr"-el szedni



és kiirja a kapott értéket:

print "<br><br>";

print "id kulcs = ".$id;

print "<br><br>";

print "jó válasz sorszáma = ".$jo;

print "<br><br>";


kicsit amatőrködök még a PHP-val, külföldi oldalak nem érdekelnek, angol nyelv se nagyon megy. konkrét a függvényre vagyok kíváncsi


2012. febr. 6. 11:41
 1/2 anonim ***** válasza:

"kicsit amatőrködök még a PHP-val, külföldi oldalak nem érdekelnek, angol nyelv se nagyon megy. konkrét a függvényre vagyok kíváncsi"

LOL

Barátom te nem kicsit amatőrködsz ha nem nagyon! És anélkül programozást tanulni hogy te kijelented hogy nem érdekelnek külföldi oldalak és angolul sem tudsz az szintén bátor dolog!


De azért ha meggondolod magadat akkor:


[link]

2012. febr. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Már megoldottam, bár kicsit fél megoldás de legalább működik:


$tomb = file("forras.xml");


$id = substr($tomb[9], 8, 7);

$jo = substr($tomb[10], 8, 1);


egy érdekes dolog ami számomra felfedezés hogy ha beolvassa a file-ot autómatikusan minden sorhoz hozzárendel egy sorszámot, mondania sem kell neki hogy rendeljen hozzá, alapból megcsinálja, aztán kimásolom a megfelelő sort $tomb[9] lenyisszantom a végét meg az elejét. és kész.

2012. febr. 6. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!