Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » A html-ben hogy kell azt...

A html-ben hogy kell azt megcsinalni, hogyha csinalsz valamit a menuben es rakattintassz peldaul egy koltonek az eletutja azt ne csak a menuben mutassa hanem a kezdolapon az egesz kepernyom?

Figyelt kérdés
Vegulis az a baj hogy amikor rakattintok a menuben valamire akkor az a bal menun jelenik meg vekonyan es nem az egesz kepernyom. A notepadban csinalom a html-t, es alapszinten szorakozasbol,unalombol.
2009. jún. 3. 18:12
 1/4 anonim válasza:

Szia!

Hát sztem valamit elronthattál a kódban vagy ilyesmi.

Na most én nemtudom te hogy helyezted el a menüket, de én egy div-es megoldással szoktam a menüt is meg a tartalmat is elhelyezni az oldalon ami így néz ki:

<div style="position:absolute; left:630px; top:315px; width:200px; height:361px;">

TARTALOM

</div>

Mert ha pl táblázatos kódokat használsz akkor még nagyobb az esélye h belekavarodsz a kódokba és összevissza helyezi el a tartalmakat.

Na és akkor legyen mondjuk egy olyan link az oldalon hogy kolto.html na most akkor csinálsz egy új lapot és abba ugyanazt bemásolod ami a főoldalon is voltak annyi különbséggel hogy itt a tartalom helyére a költő életét írod be, és ezt mented el kolto.html néven és ha a főoldalon rákattintanak erre a linkre akkor be kell hogy hozza rendesen a tartalom helyére a tartalmat és nem a menü helyére.

2009. jún. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
sajnos kepet nem enged feltenni de majdcsak valahogy megoldom.
2009. jún. 3. 19:46
 3/4 anonim válasza:

A linkelésnél target-nek add meg, hogy parent. Így: <a href="koltoeletutja.html" target="_parent">Petőfi Sándor életútja</a>


Remélem sikerül, sok szerencsét.

2009. jún. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen mar azota megoldodott de nagyon szepen koszonom.
2009. jún. 13. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!