Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Van e valami előre gyártott...

Van e valami előre gyártott forráskódfelismerő php kód ami a bizonyos tag-eket elkülöníthető szabvány színűekre varázsolja?

Figyelt kérdés

például itt egy mezei oldal:


[link]


hogyan tudok én is a weboldalamra olyan kódot csinálni hogy pl a "<html>" részt kéken és vastagon szedje, meg a "class" kódot kiemelje pirossal anélkül hogy külön manuálisan ne kelljen azt saját kezűleg beállítani hogy ez most kék meg az most piros legyen, mert pl ha sok forráskódot akarok betenni leírásokkal mellékelve akkor egyesével nem szeretnék ezzel vacakolni.


szóval van e valamilyen előregyártott forráskódfelismerő ami stílusos kinézetet ad ennek ?


2012. febr. 22. 17:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Igen van, én magam nem használtam még ilyet, de tudom hogy létezik. Pl.: [link]

Vagy a Gugliban keress rá, a kulcsszavak: syntax highlighter source code

2012. febr. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mondjuk nem a legegyszerűbben használható, de nagyon sokat tud ez is: [link]


Amúgy ezt simán javascriptes kódokkal is meg lehet oldani. (Amit első linkelt pl.)

Nem kell ehhez php.

2012. febr. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!