Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Saját szerverem van. Hogy...

Saját szerverem van. Hogy tudom elérni hálózaton kívül?

Figyelt kérdés
2012. márc. 19. 17:54
 1/4 A kérdező kommentje:

Bocsánat keveset írtam mert siettem részletek:

Linuxos a gép, és nem olyan válaszokat kérek mint például:

Telepítsd fel a squirrelmailt, meg a mit tudom én mit hanem mondjuk linket, vagy segítséget a konfig.-hoz. Előre is kösz!

2012. márc. 19. 18:08
 2/4 lindmayer ***** válasza:

[link]

tehát kell egy dyndns szerverre regisztálni

a routerben be kell állítani a névfeloldást

és a fennt linkelt megoldások közül valahogy automatizálni az ip cím frissítést

2012. márc. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gondolom router mögött vagy. A routeren natolni (port forwardingolni) kell. Router egy portját, teszem azt a 80ast (alap www port) be kell forwardolni a linuxos gép ipjének 80as portjára (teszem azt 192.168.1.100). Így a router külső (szolgáltató felőli ip címére (pl [link] csatlakozva a linuxos gép 80as portja fog látszani.) Arra még figyelni kell, hogy a router admin portja is általában a 80as ezért azt is meg kell változtatni, valami másra.


A linuxos gépnek ajánlott fix ip címet beállítani. Hogy a forward megfelelő helyre mutasson mindig.


Figyelni kell továbbá a tűzfalazásra is, mivel ilyenkor külső forrás kezdeményezi a kapcsolatot a linuxos gép felé, ezért engedélyezni kell ezt, különben lepattannak a csomagok a gépről.


Ha ip alapján már megy a külső elérés, akkor valamilyen dinamikus dns szolgáltatással lehet neki domaint varázsolni, pl [link] .


A router típusától függően lehetséges, hogy router maga is ismer bizonyos dyndns szolgáltatókat, ilyenkor érdemes ezeket használni. Ha nem ismer, akkor a linuxos gépre is fel lehet tenni dyndns klienseket.


A dyndnsnek a lényege, hogyha változik az ip címed, pl újra csatlakozol a netre. Akkor ugye ip alapján nehézkes az elérés, mivel mindig változik. Ilyenkor ezek a dinamikus domainek mindig az éppen aktuális ip címre mutatnak, így a címen állandóan elérhető lesz az oldal.

2012. márc. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Dante985 válasza:

Nekem is hasonló gondom van, a szervert belső hálón el lehet érni, és van dyndns a gépemhez rendelve, teamspeak szervert el is tudtak érni kívülről rajta keresztül.

ZXDSL 931VII tpusu routerem van, és nem találtam hozzá leírást, hogy hol tudom megváltoztatni az admin felület portját, hogy ne a 80as porton figyeljen. Én XAMPP-ot tettem fel a gépemre és a belső hálón működik, csak a külső dyndns címen nem elérhető.

Ha esetleg ebben kapnék egy kis segítséget, megköszönném.

2015. szept. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!