Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Tárhely, domain rendelés után...

Tárhely, domain rendelés után hány nap múlva érem el az admin felületemet?

Figyelt kérdés
A kifizetés ma történt meg. A rendelés két napja. Mikor léphetek be az adminisztrációs felhasználónevemmel, jelszavammal a felületre? Mert jelenleg még nem sikerült.

2012. márc. 31. 13:21
 1/9 2xSü ***** válasza:

Hogy a tárhely mikor készül el, az a tárhely szolgáltatódtól függ. Általában pár nap, maximum egy hét szükséges hozzá. További információt a tárhelyszolgáltatód tudna adni.


A domain név viszonylag egyszerűbb dolog. Ha a tárhelyszolgáltatódon keresztül kérted a domain nevet, akkor azután, hogy a tárhelyszolgáltatód benyújtotta a domain igénylést, onnan kb. 2-3 nap. Ehhez ugye hozzájön a tárhelyszolgáltató reakcióideje is.


Ha a szolgáltatód megelőlegezte neked a bizalmat, akkor valószínű tegnap érkezett be a domain év igénylésed. Ha nem – és ez teljesen jogos lehet –, úgy azután fogja elküldeni, hogy beérkezett hozzá a pénz.


Jelenleg hétvége van. A nagyobb tárhelyszolgáltatók tartanak fent éjjel-nappali technikai ügyeletet, de ez általában szigorúan technikai jellegű (leállt a szerver, stb…). Az adminisztratív dolgoknál általában itt is hétvége van.


Tehát ha a szolgáltatód megelőlegezte a bizalmat neked, akkor leghamarabb is hétfőn várhatod a tárhelyed élesítését. De szerintem esélyesebb a jövő hét közepe-vége tája. (Mondjuk szerda, csütörtök környéke.)


(Mielőtt türelmetlenséged elhatalmasodna, el kell mondanom, hogy ez már nagyon előrehaladott állapot. Nem olyan régen törölték el a domain regisztrációnál a kötelező két hetes várólistát. Régebben 2,5 hetet kellett várni egy domain név élővé válásához.)

2012. márc. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, akkor nem idegeskedek. :-))

Addig is tehetek vmi hasznosat?

Először próbálkozom ilyesmivel, rengeteg problémám lesz még sztem.

Pl a joomla telepítése addig elindulhat? Próbáltam, de felmásolástól tovább nem jutottam (ez is segítséggel). Telepíthető ilyenkor, vagy még várni kell?

2012. márc. 31. 14:51
 3/9 anonim ***** válasza:

Amíg nincs meg a domain addig is lehet telepíteni, a szolgáltató amikor kész a tárhely, küldd egy levelet az elérhetőségekkel.


akkor már teljes körűen bármit meg fogsz tudni csinálni, csak a domain még nem fog üzemelni.



Amúgy mint ahogy már leírták, ez változó, hogy mikorra lesz kész.

Van ahol 30 percen belül már meg is van, vagy 1 órán, de olyan is akad, ahol 1 hét a tárhely elkészülése.

2012. márc. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 2xSü ***** válasza:

Hogy tehetsz-e addig valami hasznosat? Hát persze. Pl. főzöl valamit, takarítasz, elolvasol egy jó könyvet. :-)


De a honlappal kapcsolatban is tudsz tenni dolgokat. Előre eltervezed a menüpontokat, azok sorrendjét, leírod, hogy melyik menüpont alatt milyen szöveg legyen. Ha megvan, akkor is érdemes esetleg átnézni. Érdemes megnézni a konkurens oldalakat, hogy ott hogy csinálták, mi az, ami esetleg nálad hiányzik, stb…


Esetleg tanulmányozhatod a Joomla rendszerét. (Sok leírás található.) Az internet működését. Valószínű a tárhelyhez szükséged lesz FTP kliensre, azt is letöltheted.


* * *


A Joomla nem egy asztali szoftver. Nem úgy működik, hogy megcsinálod a gépeden a honlapot, amit aztán majd feltöltesz. A Joomlát a tárhelyre kell feltölteni, majd weben keresztül kell elindítani a telepítés folyamatát. Kell hozzá ugye maga a tárhely, az adatbázis, illetve az ezekhez való hozzáférési adatok.


Ha soha életedben nem használtál/telepítettél még Joomlát, akkor bizony ez nagy falat lesz. Érdemes leírásokat olvasni erről. Esetleg egy ingyenes tárhelyen lehet kísérletezni addig. ( pl.: www.atw.hu )


A Joomla azért kíván némi honlaptervezési, üzemeltetési ismeret. Kétségtelen, hogy könnyebb a kezelése, de a telepítéséhez azért ismerni kell bizonyos alapfogalmakat, a webszerverek működésének alapvető ismerete sem árt.


A Joomlát tehát ugyanúgy nem tudod telepíteni, mint ahogy nem lehet megtankolni azt az autót, amit még össze sem szereltek, illetve nem lehet megkenni vajjal azt a kenyeret sem, ami még a sütőben van.

2012. márc. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 2xSü ***** válasza:
#3: A kérdésből az derül ki, hogy jelenleg maga a tárhely sem áll rendelkezésre. Én a magam részéről megvárnám a domaint is, mert lehet olyan apróbb hibákat véteni a Joomla adminisztrációjánál, használatánál, ami miatt egy átmeneti címen elérhető tárhelyen működni fog az oldal, míg a végleges domain név alatt hibás lesz.
2012. márc. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen megvan a tárhely, szóval ennek fényében kell érteni a kérdést. Tehát akkor gyakorlatilag mindent csinálhatok, csak még annyi hogy nyilvánosan nem mőködik.


Időközben a Joomla-t feltöltöttem (újra) a htdocs mappába (ezt az infot tegnap kaptam, hogy oda kell).

Újra, mert tegnap hülyén csináltam vmit)


Szóval a következőkben arról nincs fogalmam, hogy mért nem tudok belépni az admin felületre az admin felhsz. és jelszavammal.

Az ftp felh. és jelszavam működik. Azzal be is léptem, de mondjuk felesleges volt mert a feltöltött joomla fájlokkal nem tudtam mit kezdeni, nem tudom, hogyan telepítsem.

2012. márc. 31. 16:48
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, sejtem, hogy meghaladja a jelenlegi tudásom a művelet, de meg akarom valahogy csinálni.
2012. márc. 31. 16:52
 8/9 A kérdező kommentje:

Valaki mondja már meg, hogy miután felmásoltam a joomla fájlokat, mi a következő lépés, hogyan telepítsem?

Akarok már vmi sikerélményt is.

2012. márc. 31. 16:56
 9/9 2xSü ***** válasza:
Hirtelen találtam egy playlistet: [link]
2012. ápr. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!