Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hol találom a wp-config-sample...

Hol találom a wp-config-sample. Php fájlt?

Figyelt kérdés

Ha a Wordpress fájljait felmásoltam a tárhelyre, utána hol találom meg a fenti fájlt, ahol megadhatnám az adatbázisom paramétereit?

Tárhelyem van, domainem még nem működik. Mysql adatbázisom van.



2012. ápr. 1. 11:49
 1/8 compactegon ***** válasza:
ott van kapásból a gyökérkönyvtárban, vagy ahova telepítetted. utána ne feletjsd el a sample-t kivenni, és úgy elmenteni :)
2012. ápr. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

igen, hülye kérdés volt, már megtaláltam rég, csak vhol máshol kerestem.

Viszont azóta más problémám van. Feltöltöttem a wordpress fjljait a htdocs -ba, majd wp-config-sample-t módosítva wp-config.php-ra elmentettem, feltöltöttem azt is. aztán lépnék be az install.php -val és ilyesmit ir ki, hogy error:404.

ez mért van?

2012. ápr. 1. 19:14
 3/8 compactegon ***** válasza:
milyen htdocs-ba? a főkönyvtárba kell telepíteni mindent. a témák is oda települnek, a themes mappán belülre. azért ír 404-est, mert nem találja a file-t.
2012. ápr. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

igen,de próbáltam oda is telepíteni, és akkor is azt rta ki, hogy nem találja. most akkor mi van? hova kell telepitei?

a gyökérbe kell csinálnom neki vmi mappát, hogy abba beletegyem, vagy csak ugy ömlesztve??


de az utvonalat is ugy adtam meg neki, amugy, hogy .../htdocs/wp-admin/install.php

ez igy sem jó?

2012. ápr. 2. 16:26
 5/8 A kérdező kommentje:
nincs is themes mappám a gyökérbe...az normális?
2012. ápr. 2. 16:31
 6/8 A kérdező kommentje:

A következőt csináltam:

Feltelpítettem a gyökérbe lévő 5 könyvtár közül a htdocs nevűbe a wordpress fájljait.

A wp-config-sample.php fjlt átírtam (adatbázis neve, felhsz, jelszó), elmentette, wp-config.php ként (fájltipus:mindenfájl).

Beirtam a bongészőbe: www.domainnevem.hu/htdocs/wp-admin/install.php


Ekkor jött a 404-es hiba.


Hol ronthattam el?

2012. ápr. 2. 17:21
 7/8 compactegon ***** válasza:

most már, hogy az adatbázist gondolom úgy állítottad, egyszerűbb törölni, és utána újra feltenni. egyébként nekem a root mappába volt kitömörítve, páromnak aroot-ba csináltam egy blog mappát, és oda pakoltam.

egyébként a themes mappa a wp-include-ban van ha jól emlékszem, tehát nem kapásból a gyökérkönyvtárban. arra figyelj, hogy az adatbázis beállításait módosítani kell, mert megint nem fogja találni (ez a 404-es hiba, azaz a file nincs meg). de szerintem egyszerűbb legyalulni, és újra feltenni.

2012. ápr. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

köszönöm, már feljutottam a lapra, telepitettem a wordpresst is.

de vmiért nem tölti fel a képeket, ha akarok feltenni egy-egy bejegyzéshez.

ezt irja ki:

/var/www/virtual/domainnév.hu/htdocs/wp-content/uploads/2012/04 könyvtár létrehozása sikertelen. Ellenőrizzük, hogy írható-e a szülő könyvtár a szerveren.


Miről beszél?

2012. ápr. 3. 23:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!