Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mit gondoltok, ezzel a szakmáv...

Mit gondoltok, ezzel a szakmával mennyire lehet biztos megélhetése az embernek, nehéz elhelyezkedni, hol érdemes tovább tanulni?

Figyelt kérdés

Én már túl vagyok az érettségin, amit kissé elbénáztam. Sőt nem is kicsit... Aztán fogalmam se volt hogy mit kezdjek magammal, szerintem sok hasonló korú srácnak ismerős ez a helyzet. Így tehát belekezdtem egy webmester okj képzésbe


Hát okj... Na valljuk be, azért az oktatás színvonala erősen megkérdőjelezhető. De tetszett ez a 2 év itt, tetszik ez a világ, szívesen elmélyednék benne sokkal jobban, és jövőre megcéloznák egy főiskolát.

Van értelme, van itt olyan aki ilyen téren dolgozik?


És hol érdemes tovább tanulni? Mondhattok többet is, hogy tudjak válogatni :)


2012. máj. 30. 22:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Maga a világ nagyon szép, csak nagyon nehéz benne elhelyezkedni. Fősulin megtanítják az alapokat, de ennek nagy része önszorgalomból megy, rengeteg gyakorlás, önálló tanulás kell hozzá.
2012. máj. 30. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
32%
Ha főiskolára akarsz menni, akkor érdemes a felvi.hu-t nézegetni, illetve a hivatalos felvételi tájékoztatót. Abból kapod a legpontosabb információt, és csak ezek a hivatalos források. Azt nem kérdezem meg, hogy a nyelvtan érettségin hogy jutottál át, meg azt se, hogy hogy kerültél ebbe a kategóriába.
2012. máj. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha biztos helyre elhelyezkedsz, akkor lesz megélhetésed :) Én tanulnék valami mást a te korodban, egyetem, fősuli. Ha nem is végzed el, akkor is sokat számít a kapcsolatrendszer, meg a tudás amit felszedsz. Kár most a legértékesebb éveket rendszergazdaként elb.szni
2012. máj. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
61%

Én szerintem ne vesztegesd az idődet fősulival meg egyetemmel.Nézd meg hányan vannak akik diplomások de egyszerűen nem találnak munkát mert túlképzettek


A webmester az egy nagyon jó szakma,ahhoz képest nem sokan csinálják mert bizony nem könnyű dolgok vannak benne.Azok meg még kevesebben vannak akik nagyon értenek hozzá,na ők azok akik sokat keresnek és meg is becsülik őket.Viszont fontos tudni hogy ők nem azért rendelkeznek rengeteg tudással merthogy őket megtanították erre valamelyik OKJ-s képzésen.Ott csak az alapokat tanulod meg.A kulcs szó= Szorgalom.Ha nem érdekel a téma és leszarod az egészet akkor hiába van róla papírod,nem fogsz tudni sehol sem elhelyezkedni,főleg ha a tudásod sem megfelelő


Én is most végzem el a hálótelepítőt okj-n,de ha nem néztem volna utánna a dolgoknak akkor most sokkal kevesebb tudással rendelkeznék mivel a suliban basztak megmutatni az elméletet gyakorlatban...Igaz hogy elvileg a szakmámhoz nem igen tartozik a webprogramozás stb de mégis tanulom most a html-t,javascriptet,php-t,webszerver készítés stb hogy több esélyem legyen az elhelyezkedésre,mert valljuk be azért csak könnyebben felvesznek valakit ha több dologhoz is ért


Akkor diplomázz le ha kimész külföldre,egyébként meg nem éri meg

2012. máj. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szeretném én ezt egy diplomás embertől is hallani, hogy tök felesleges volt...
2012. máj. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van ismerősöm, nem is egy, aki ebben a témában diplomázott. Sokat tanultak a fősulin, az alapokat a komolyabb programok felé. Meg lehet tanulni ezt magadtól is, igazából ez egy elég autoditakta témakör, de a fősuli megadja hozzá az alapokat.
2012. máj. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Nyilván nem a diploma kell, de máshogy hangzik, ha onnan jössz, vagy ott vagy. De nem kötelező elhinni. Van webmester aki 300at keres, és van diplomás programtervező infós, aki nem talál állást. Minden van.
2012. máj. 30. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze, tudás kell, nem a diploma írja a programot meg tervezi a weblapot. Csak diploma nélkül nehezebben hiszik el, hogy van tudás.
2012. máj. 30. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Azért egy JÓ helyen ha diplomát szerez az ember, az tényleg tükröz elég tudásanyagot ahhoz, hogy találjon is munkát, illetve fel is vegyél.


Kell a diploma mellé is tanulni, ez tény, de nélküle elég sok alap dolog kimaradhat.


@23:08: "most végzem el a hálótelepítőt okj-n"

Hát jó, de egy OKJ-t ugya ne hasonlítsunk már egy egyetemi vagy akár még egy főiskolai képzéshez. Közel sincsenek egy súlycsoportban...

(Vettem fel az egyetemen az OKJ-s képzésesek 1-2 óráját, inkább egy vicc ami ott zajlik és nem szakmai képzés...)

2012. máj. 31. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Pityeeesz ***** válasza:
Nehéz világ ez és nehéz elhelyezkedni. Biztos megélhetésnek nem mondanám, egy bizonyos szint fölött az, de ahhoz rengeteget kell belefektetni. Addig meg max fizetéskiegészítésnek jó.
2012. máj. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!