Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hány idegen nyelvet érdemes...

Hány idegen nyelvet érdemes megtanulni, és milyen szinten, amivel már könnyebben tudok majd elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Angolból nyáron fogok nyelvvizsgázni (felső fok) a franciát pedig most tanulgatom, abból a gimnázium végén fogok majd középfokúzni, és azon gondolkodom érdemes lenne-e egy harmadik vagy esetleg egy negyedik nyelvet megtanulni. Mondjuk majd egyetemen... Vagy még most kezdjem el őket?
2012. márc. 2. 21:28
 1/6 anonim ***** válasza:
53%

Ez attól függ mit fogsz tanulni egyetemen. Volt már egy hasonló kérdés tegnap ahova azt írtam, hogy értelmetlen ennyi nyelvet tudni ha köze nincs ahhoz amivé válni akarsz majd a jövőben. Persze nem árt, de ha pl. orvos akarsz lenni vagy valami természettudós akkor értelmetlen szerintem :D

De ha éppen valami nyelvész akarsz lenni, vagy olyasmi ahol hasznosítani tudod az angolt és franciát is akkor talán érdemes elgondolkodni valami "egzotikusabb" nyelven mint pl. a japán vagy kínai szóval keleti nyelvek amik picit nehezebbek is.

2012. márc. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sosem hátrány a nyelvtudás, ha észben tartod:


1) többet ér egy nyelvet magas szinten ismerni, mint helyette megtanulni mondjuk 3 másikat alacsony szinten.


2) a nyelvtanulás időt vesz igénybe. Időt fektetsz be, és cserébe azt a lehetőséget kapod, hogy álláslehetőségek nyílnak meg előtted. Felsőfokú szinten megtanulni mondjuk franciául kb. 1000 óra, németül vagy oroszul 1500 óra stb. Egy egyetem (BSc + MSc) elvégzése 9000 óra. Egy diploma többet ér, mint 6 nyelvvizsga, de mondjuk egy diploma és 2 nyelvvizsga nemritkán többet érhet, mint két diploma.


3) Minél több nyelvet tudsz, annál nehezebb karbantartani a tudásodat. Mondjuk ha 7 nyelven beszélsz, akkor célszerű a hét minden napján csak egyet-egyet használni közülük több órán át. Ez nagy erőfeszítéssel jár. Átlagember max. 2-3 nyelvismeretet tud karbantartani, ha a munkájához használja őket, ha pedig ahhoz sem, akkor az angolon kívül mindent elfelejt.


Szerintem ha nem tolmács, műfordító vagy más ilyesmi akarsz lenni, akkor elég 2-3 nyelvet tudni a 4 legfontosabb (angol, német, francia, orosz) közül.

2012. márc. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

21:46


Kínaiul felsőfokon megtanulni minimum 3-4 ezer munkaóra. Ugyanebbe az időbe belefér 1 BSc vagy 2 OKJ. Szóval időpocsékolás, ha nem nyelvzseniről van szó.

2012. márc. 2. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
75%
Utolsónak: a BSC-k és OKJ-k közül rengeteg értelmetlen van, míg egy felsőfokú kínai nyelvtudással szinte garantált, hogy gennyesre keresheted magad, mivel egyedi, különleges (és hasznos) képesítést ad.
2012. márc. 3. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

én az oroszra gondoltam mint harmadik nyelv

szeretnék valami ilyesmivel foglalkozni a jövőben, csak nem tudom milyen lehetőségek vannak ilyen téren... köszönöm a válaszotokat! :)

2012. márc. 3. 22:35
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

09:07


"felsőfokú kínai nyelvtudással szinte garantált, hogy gennyesre keresheted magad"


Ezt tudod vagy csak feltételezed?

2012. márc. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!