Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy lehet azt megoldani,...

Hogy lehet azt megoldani, hogy a weboldal kinézetét egy vagy két dokumentum (HTML, CSS) "őrzi", és elég az (oka) t változtatni, hogy az összes oldalra érvényes legyen?

Figyelt kérdés

3 napja kezdtem el, megtanultam a fontosabb HTML és CSS "dolgokat", de ezt nem tudom hogy kell, segítsetek légyszi! :)


Tehát HTML-ben megírtam az összes oldalt, és most akarom megformázni CSS-ben, de nem egyesével az összesen hanem belinkelni mindegyik oldalra a kinézetet, és így majd "központilag" kell azt az egy fájlt változtatni és mindegyik oldal kinézete olyan lesz.


Nagyon fontos lenne a válasz! Légyszi terjedelmes, érthető választ írjatok, köszönöm szépen! :)



2012. jún. 8. 16:20
 1/4 anonim ***** válasza:

a CSS állományra így tudsz hivatkozni, mint itt a gyakori kérdéseken is láthatod a forrásban:

<link rel='stylesheet' href=' [link] type='text/css' />

2012. jún. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem, nem ez lenne a kérdésem, ezt tudom! De azért köszi!

Hanem hogy ha egy oldalt csinálok, akkor elég hogy ha azt az egy oldalt megformázom CSS-ben és kész!


De ha több oldalt is szeretnék (példa kedvéért: főoldal, magunkról, kapcsolat), akkor hogy ha egyszer szeretném megváltoztatni az oldal teljes kinézetét (fejléc, menüpontok, lábléc) akkor az összes oldalba bele kell nyúlni és átírni a CSS-t. Na én erre kérdezem hogy hogyan lehet azt csinálni, hogy megírok egy CSS-t és ha azt az egy CSS fájlt kedvem szerint változtatom, akkor az említett összes oldal (főoldal, magunkról, kapcsolat) alatt a kinézet (fejléc, menüpontok) ugyanazok lesznek.


Remélem így érthetőbb a kérdésem! :)

2012. jún. 8. 17:18
 3/4 anonim ***** válasza:

Most nem teljesen értem mit szeretnél.


Egy teljes weboldalhoz (amiben ugye több html oldal is van) általában 1 db css fájl van.

Ha ezt módosítod, akkor minden html oldalon látod a változást.

Ehhez csak annyit kell tenni, hogy azonos nevek/osztályok legyenek a html oldalakban és mindbe ugyan azt a css-t hívd be.


Ez érdekel?

Ha a HTML sablont is "újra fel akarod használni", akkor az így nem fog menni sajnos.

(Bár kevés PHP-val megoldható a dolog!)

2012. jún. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Aha, most már értem!

Hát igen, az a fránya PHP ami nekem a mumusom :)

Fogalmam sincs hogyan kezdjek hozzá, semmi értelmes tutorialt nem láttam még.


Köszönöm a választ, sokat segített!

2012. jún. 9. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!