Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » PHP-ban az mennyire jó megoldá...

PHP-ban az mennyire jó megoldás, ha úgy ellenőrzöm le, hogy valaki be van e jelentkezve, hogy bejelentkezéskor az SQL adatbázisba a neve mellé odaírom a sessionid-t és utána ha ottvan, akkor be van jelentkezve ha nincs akkor nem?

Figyelt kérdés
Ha van jobb megoldás, kivele bátran :)
2012. jún. 16. 18:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én sessionokba szoktam tárolni
2012. jún. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
kezdő webfejlesztőként nem tudok dönteni a két megoldás között. valami tapasztalat esetleg?
2012. jún. 16. 19:22
 3/11 A kérdező kommentje:
vagy a sessionban elég ilyenkor csak egy "true" vagy "false" értéket eltárolni? Hogy login vagy sem?
2012. jún. 16. 19:25
 4/11 anonim ***** válasza:
hát én ugy szoktam ( én is kezdő vagyok) hogy létrehozok egy session['valami'] mondjuk beállitom h true, és akkor ha ez létezik akkor be van jelentkezve ha nem akkor nincs kijelentkezésnél törlöm, és akkor még hozhat létre sok session-t amiben pl felhasználó nevet,id-t vagy bármit tárolhatsz
2012. jún. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

az oldal betöltésekor csinálok egy sütit neki, abba generálok egy random karaktersorozatot és mindezt insertelem a sessions táblába, amiben az egyik field user_id, ha belép akkor ezt updatelem a userid-ával

ha kilép nullára állítom, a sütit nem szoktam törölni

2012. jún. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

montihun technikailag ugyan azt csinálja meg, mint amit a session. :)

Csak adatbázisban tárolja és nem fájlban az adatokat. (Bár az adatbázis is fájl, de ebbe ne menjünk bele...)


Mind a 2 megoldás jó.

Ez a felhasználónál tárolod az ID-t is járható, de inkább a sessionba kéne tárolni, hogy belépett-e.

2012. jún. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha nem jelentkezik ki, csak bezárja a böngészőt, akkor ki fogja törölni a sessionid-t az sql táblából a neve mellől?
2012. jún. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, hogy ott van-e vagy sem.

Ha van egy lejárat, a következő oldal megnyitásakor is lehet érvényteleníteni.

2012. jún. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én a kérdésből azt látom, hogy nem a usernél akarja tudni, hogy be van e jelentkezve, hanem azt akarja tudni, hogy XY user be van e jelentkezve.
2012. jún. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A legjobb megoldás ilyen:

Először belép vki, elenőrzöd hogy helyesek-e az adatok pl:


session_name(web);

session_start();

$kod = "SELECT * FROM felhasznalok WHERE felhnev = '$kuldottfelh' AND jelszo = '$kuldottjelszo' ";

$futtatas = mysql_query($kod);

$eredmeny = mysql_num_rows($futtatas);

if($eredmeny==1) {

$_SESSION['felh'] = $kuldottfelh;

$_SESSION['jelszo'] = $kuldottjelszo;}

Ennyi , persze kell még a körítés hogy csak akkor ellenőrizzen ha van POST-olt adat stb, de ez 2 perc, azt meg hogy be van-e jelentkezve tudod a sessionnal ellenőrizni , a mysqles megoldás úgyis sokat terhelne minden egyes megnyitásnál

Nem kéne lekérdezgetni csak ennyi:

if(!$_SESSION['felh']) {

echo " Az oldal megtekintéséhez be kell jelentkezned! ";

exit; }


Nem bonyolult :)

2012. jún. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!