Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mennyibe kerül egy webáruház...

Mennyibe kerül egy webáruház készítése?

Figyelt kérdés

Semmi nincs meg hozzá csak az ötlet.Nem is értek hozzá.

Ha tegyük fel egy cég megcsinálja nekem(sok ilyen van ugye a neten)fix összegért,onnantól nekem mi dolgok van vele,mi kell hozzá?Aukciós oldalt szeretnék.

Köszi előre is a tanácsokat,most aztán jól jönnek:)


2012. aug. 13. 23:49
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

akkor elvileg kihozhatom évi 20ezerből?Az elég kevésnek tűnik,de jól hangzik:)

de egy aukciós oldal bonyolultabb mint egy webshop.Hogy intézem el én magam a karbantartást stb?Tudja egyáltalán 1ember üzemeltetni egyedül?Szeretném én megcsinálni magát a honlapot is,nem ragaszkodom szakemberhez,de tényleg nulláról indulok.Hol találok ehhez infót?Mit kell megtanulnom?Időm és elszántságom van bőven,a pénz szab csak határt.

2012. aug. 14. 12:07
 12/15 anonim ***** válasza:

mi most csináltunk a közelmúltban egy aukciós portált a cégünk 700 ezerért vállalta. még mindig folynak a tesztelgetések, ami szintúgy pénzbe kerül, a hibajavítások, szintúgy nem kevés, nagy tőke kell az ilyenek beindításához, a szerver és a domain bérlés a legkevesebb.


nos a cms rendszerekben vannak jó webshopok, de aukciós rendszer nem létezik. szerintem lehetséges egyedül is üzemeltetni, ha nincs annyira sok felhasználó.


nem egyszerű sokan évekig tanulnak, ez nem hobby hanem egy szakma. a hobby "szerkesztők" tinisztáros oldalakat csinálnak, remélem érzed a különbséget. ha szeretnél érteni hozzá akkor html, css, php, javascript nyelvet kell elsajátítanod. akkor tudsz vele bohóckodni, de ha valóban tanulni szeretnéd őket akkor irány a főiskola/egyetem, és befejeztével, és sok sok önszorgalommal, nem lesz lehetetlen.

2012. aug. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Hát ezzel az egyetem kategoriával vitába szálnék.


Ha az adott delikvens rajong a webfejlesztés iránt, és a kellő anyagokat valamilyen módon megtanulja (legális vagy illegális módon pl. torrent pdf), akkor nem kizárt, hogy 2-3-4éves gyakorlással annyi rutinra tesz szert, hogy önmagának is képes egy aukciós oldalt leprogramozni.


Bár papírja illegális módon nincs, de azt a tudást már befektetheti. Vállalhat 3-4 ingyen munkát referencia ként és onnantól a gépezet megy tovább.

2012. aug. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én ismerek nem 1 olyan embert Back-End és Front-End programozót, akik önmaguk tanulták. Most 5-6éves rutinjuk van, és ezek a kezdetleges hobby programozók összeáltak, csináltak 1 kis válalkozást, ami egész jól megy.


Egyikük vagy éppen egyetemet végez/kezte avagy else ment.

2012. aug. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

hát igazatok van, nekem is van olyan ismerősöm aki java programozó érettségije van csak, magától tanult, és úgy tudja, hogy külföldön van egy cégnél, és olyan adatbázist írt hogy a cég kb bármilyen összeget kifizet neki csak ott dolgozzon elég durván jó lett, és más nem is tudná használni szerintem. lehet így is csinálni nyilván.


én a fősulit azért írtam, mert magamból indultam ki. én is otthon tanultam, mint pl itt is nagyon sokan. de a web fejlesztéssel az a baj hogy nagyon fejlődik.


amikor elmentem főiskolára azt vettem észre hogy ja, ezek könnyűek lesznek, ezeket én már tudom, aha aztán írtam a 2-es zárthelyiket :S sokan itt is már rég elavult html tag-eket, rossz megoldásokat irkálnak megoldásnak.

arra akartam kilyukadni, hogy az interneten található sok elavult írás mellett, ott naprakész tudást lehet szerezni. nyilván elhelyezkedéssel is jobb, mert mindenhova felsőfokú szakképesítéssel keresnek embereket.


de én csak azt mondtam hogy az első rossz zárthelyim után, azt vettem észre, hogy nem fogok megélni a tudásomból, így neki álltam tanulni, ezért lehet szerintem jobban haladni a korral, és ezért lehet pl minden böngésző számára megemészthető weblapot csinálni, stb... én úgy érzem a felsőoktatás nélkül nem tudnék normális weblapokat csinálni, nyilván az ottani tudás 60-80% otthoni tanulás, de nagyon is jó irányba indítanak el.

2012. aug. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!