Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Miért hallani, hogy internetes...

Miért hallani, hogy internetes értékesítésre ez nem jó, nem biztonságos megoldás? (Részletek lentebb. )

Figyelt kérdés

Több internetes vásárlásom során tapasztaltam, hogy az úgynevezett webáruház valójában csak egyfajta katalógus.

Azaz bejelölhetem, hogy mit kérek, mennyit kérek, stb..., de a vásárlás mégsem automatizált. Hiszen regisztrációt, vagy az adatok megadását követően vagy telefonon veszi fel velem az oldal tulajdonosa a kapcsolatot vagy e-mailben... és gyakorlatilag ezen kapcsolatfelvétel során történik meg a rendelésem tényleges rögzítése.

(Jó esetben, mert többször jártam már úgy sportszer és hangszer vásárlása kapcsán, hogy a weboldalról elküldött megrendelésemre még csak olyan automatizált visszaigazolást sem kaptam, melyben jelezték volna, hogy megkezdték a rendelésem feldolgozását...stb. Nekem kellett újfent érdeklődni, hogy mi is a helyzet?)


Kérdésem lényege, egy saját internetes értékesítési rendszer kidolgozásával kapcsolatban. Mielőtt még belekezdenék.


Nem egyszerűbb ténylegesen egy webkatalógus, a termékek képeivel, paramétereivel, áradataival, stb... mindezt az egészet egy php-s űrlapba ágyazva, ahol az érdeklődő (vásárló) kitölti a felkínált rubrikákat, majd a biztonsági kód (rechapta) beírása után a rendszer elküldi az űrlapot e-mailben feldolgozásra?

Mindezt adatbázis nélkül.


Ezután meg mi úgy is fel kell vegyük a kapcsolatot az ügyféllel, adategyeztetés és a rendelése véglegesítése, stb miatt.


Eltekintve attól, hogy egy korrekten működő webáruház esetén a vevő folyamatosan láthatja, hogy összegszerűen hol tart a vásárlásával, illetve fizethet is az oldalon keresztül... Miért lenne jobb, praktikusabb, biztonságosabb a fentebb leírt koncepciómnál egy webáruház funkció?

Érdekelne a véleményetek. Pró és kontra.



2012. jún. 27. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Olvasd el a regisztrációnál a felhasználói feltételeket s kiderül a turpisság. Meg szokott lenni egy csinos "hírelvelet kérek" rubrika is amit érdeklődőbb kedvűek előszeretttel bejelölnek ingyenes hirdetési felületet biztosítva.

Arról nem is beszélve, hogy kamu rendelés esetén egyszerűen törlöd az illető regisztrációját, így meg folyamatosan kapnád a spamet (rechapta ide vagy oda).

2012. jún. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Adatbázist mindenképpen használj.

A levelek között el fogsz tévedni, ez biztos, illetve a felhasználóknak sem kényelmes, ha mindig mindent újra végig kell kattintgatni és minden adatot újra meg kell adni.

2012. jún. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönet a válaszokért.
2012. jún. 28. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!