Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mit tehetek ilyenkor?

Mit tehetek ilyenkor?

Figyelt kérdés

Van egy idézetes blogom, amit folyamatosan szerkesztek, bővítek. És van egy " kedves rajongóm", egy másik blog-tulajdonos, aki rendre lenyúlja az új idézeteimet. De szerintem másokét is. Ha felrakom, 2 nap múlva az ő blogjában is olvasható.

Nem igazán zavarna, de olyan ügyes, hogy a találati listában is előttem jár.

Mit tehetnék?


2012. szept. 10. 11:32
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Most hogy jobban belegondolok, végül is én is írok át időnként másoktól, de sohasem tömegesen, és nem csak a legújabbakat.
2012. szept. 10. 11:35
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Menj politikusnak! Ők is úgy gondolják, hogy amit ők csinálnak az OK, de ha más csinálja azt írtják.
2012. szept. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Golan Trevize ***** válasza:
100%

Mivel az idézet, amit te kiteszel, rosszabb esetben jogvédett (loptad), jobb esetben szabadon felhasználható, így semmit.


Ha saját gondolatokat írnál ki, akkor tehetnél valamit.

2012. szept. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Sokat nem tehetsz,mert nem tiltott dolog a másolás.Tehát nem törődsz vele,ennyi.:)
2012. szept. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Egy idézet is lehet jogvédett? Megijesztesz! Ennek hogyan kell utánajárni? Már legalább 500 idézetem van fent.
2012. szept. 10. 11:40
 6/16 Golan Trevize ***** válasza:

Minden könyv, újság, stb. jogvédett.

Ha meghal a jogtulajdonos, akkor lehet örökölni, de csak X évig (azt hiszem, 50 vagy 70).

Tehát egy idézet Coelho bármelyik könyvéből bizony jogvédett, Petőfi Sándor versei nem.

2012. szept. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Coelho-idézetekkel tömegszámra találkozok( nem véletlen, nagy zseninek tartom ) Mindenki tolvaj, aki tőle rak ki gondolatokat? Mert nem hinném, hogy bármelyik blogoló vagy Facebook-oldal tulajdonos, esetleg a citátum-oldal erre engedélyt kért volna tőle.
2012. szept. 10. 11:53
 8/16 Golan Trevize ***** válasza:
100%

Tolvajnak azért nem nevezném, de nem jogszerűen használják fel Coelho írásait.

Persze az ilyen 12 egy tucat idézetes oldalak a kutyát nem zavarják.

De ha kifejezetten pénzszerzési céllal csinálja az ember, akár meg is ütheti a bokáját...

2012. szept. 10. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Most olyan érzésem van, hogy akasszák a hóhért, és mindjárt arra jövök rá, hogy törvénytelen dolgot csinálok, és amit az én kis átmásolóm csinál az ezzel szemben tényleg csupán erkölcsileg elítélendő. Nincs igazam?
2012. szept. 10. 11:56
 10/16 A kérdező kommentje:
Pedig most készültem volna a blogon belül egy önálló oldalt szerkeszteni kizárólag egyetlen személy aranyköpéseinek. Természetesen eszembe sem jutott felkeresni, hogy megengedi-e.
2012. szept. 10. 12:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!