Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Lenne igény Photoshop-tutorial...

Lenne igény Photoshop-tutorialos honlapra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nézelődtem a neten, de alig találtam 1-2 magyar nyelvű Photoshop leírást, ahol megtaláltam, ott meg csak alapokat írtak le, semmi képmanipuláció, képretusálás, háttérkép készítése stb.

Szerintetek lenne rá igény? Mert ha igen, én szívesen belevágnék egybe.



2012. szept. 24. 09:00
1 2
 1/17 SzilKa ***** válasza:
Rengeteg tutorialos oldal van a neten, de magyar nyelvű tényleg nem sok van. Én örülnék egy ilyennek.
2012. szept. 24. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Egyetértek az első válaszolóval. Én is örülnék.
2012. szept. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Én tudok egy jót :

[link]

2012. szept. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

utolsó: ez is egyike a kb 3 darab tutorialos oldalnak, de ezen sincs túl sok.

2012. szept. 24. 10:22
 5/17 anonim ***** válasza:

A profi képszerkesztők úgy működnek, hogy te szabadon döntheted el mit akarsz a képpel csinálni. Azért csak az alapokat mutatják be, mert azt kell megtanulni ahhoz hogy bármit elkészíthess. Mivel nincsenek egyforma képek vagy esetek és célok, ezért mindenki képszerkesztési igényeit nem tudod megcsinálni. Irányokat meg lehet adni, variációkat is bemutatni, de aki konkrét dolgokat készít annak nem tudsz sablonokat előadni.


Az sem véletlen, hogy nincsenek magyar oldalak, mert a program nem igazán használható magyar nyelven. Ha pedig már angolul használod akkor tudsz is valamilyen szinten angolul, a leírásokat megérted, vagy csak kikeresed a menüpontokat, a videókat pedig lemásolhatod.

Ezen kívül pedig létezik kb 2 db 12 órás Photoshop oktatót dvd magyar kommentárral, egy Gyorstalpaló az alapoknak és egy Mesterképző az olyan témáknak amit te is elítettél. Aki pedig a PS-t le tudja szedni ingyen, az a DVD-ket is ugyanúgy le tudja és azokból részletesen megtanulhat sok dolgot.


Ennek ellenére azt mondom, hogy igény lenne ilyen oldalakra, mert az emberek egy része nem találja meg a megfelelő forrásokat, vagy csak nem tud keresni, vagy úgy gondolják hogy ha valamiről nincs leírás akkor azt nem tudják megcsinálni.

De szerintem a program lényege, hogy tudd az alapokat, és azokat felhasználva saját magadnak csinálj dolgokat. Milliónyi elképzeléshez nem lesz milliónyi leírás, mert ha a tutorial már eltér attól amit te csinálni akarsz, akkor kezdőként lehet hogy elakadsz és nem jutsz semmire.

2012. szept. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Szia! A Te álláspontoddal is teljesen egyetértek, de gondolj csak bele: itt vagyok például én, angol nyelven használom természetesen a programot, mivel szinte minden leírás ezen a nyelven íródik, értelmét vesztené a magyar nyelvű használata.

A programot tehát angolul használom, de ez nem egyenlő azzal, hogy nagyon jól tudok angolul.

Beszélem a nyelvet, de csak alap-középfokon, és bizony van olyan, hogy amikor olvasok egy-egy angol leírást, hogy nem értem, mit is kell pontosan csinálni, ilyenkor jönnének jól a magyar nyelvű leírások (persze angol Photoshophoz) és máris mindenki könnyedén megcsinálná a dolgokat.

Persze én is főleg az alapokat, technikákat szeretném tutorialokban közölni, és nem egy részletes leírást arról, hogy hogyan csináljon valaki pontosan ugyanolyat, amit az imént közöltem:)

2012. szept. 24. 11:11
 7/17 anonim ***** válasza:
2012. szept. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
én is örülnék egy az ALAPOKTÓL egészen RÉSZLETESEN elkészített oktató oldalnak. a legtöbb ilyen oldal csak egy bizonyos részletet vesz és azt is felületesen. (legalábbis amivel eddig én találkoztam).
2012. szept. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat utolsó. igen, ezért gondolkoztam el én is az ötleten. amit az előtted lévő is linkelt, ott is alig van tutorial, ráadásul nem épp hétköznapi emberek számára.

én olyanra gondoltam, hogy le lenne írva, melyik eszköz mire való és hogyan kell használni, majd megmutatnám az alap dolgokat, hogy hogyan játszunk a színekkel, fényekkel (selective color, color balance, hue/saturation, brightness&contrast stb) és utána írnék csak tutorialokat, hogy addigra már mindenki értse, hogy mire gondolok, mikor azt mondom pl hogy keress egy képet és vágd ki róla az alakzatot (persze belinkelem oda, hogy ha nem tudod, hogy kell, akkor klikk ide!)


Szerintetek akkor lenne igény ilyenre?

2012. szept. 24. 12:31
 10/17 anonim ***** válasza:

Adobe Photoshop Gyorstalpaló DVD-n ugyanezek vannak. Magyarul kommentálva, bemutatva, végigmenve a lehetőségeken.

+ van rajta forrásanyag, hogy ugyanazt végezhesd el, mint a videókban.

Erre épül a Mesterképző, szintén az amit elmondasz: az alapok megtanulása után jönnek a fejlettebb szerkesztések.

És ezt egy oktató mondja el, aki egyrészt meg tudja fogalmazni mit akar, másrészt sok trükköt ismer amivel gyorsítható a folyamat. Sok videóban hallani, hogy nem is tudja kifejezni magát a leírást készítő, vagy nagy léptékekben beszél-szerkeszt, vagy pedig csak a műveletet kommentálja, nem pedig annak körülményeit, lehetőségeit, alternatíváit.

A lemezek részleteibe itt lehet belenézni (videoválasztóból):

[link]

A DVD magyar, a Youtube-videói már inkább angolul vannak:

http://www.youtube.com/user/perhiniak/videos?sort=dd&flow=gr..


De ezen kívül is vannak akár 1 órás gyorstalpalók magyarul, másoktól:

http://www.youtube.com/user/ChrisMix76/videos?query=gyorstal..


A kommentelők egy része is arra hivatkozik, hogy nincs elég anyag, de azért az is látszik hogy ez nem egy fehér terület a neten. Ha jobban utánanéz az ember, találhat jó pár órányi videót róla magyarul is. Még az sem akkora gond, hogy régebbi CS-verziókhoz készültek, mert az alapok nagy mértékben ugyanazok.


A videotutorial szerintem népszerűbb mint egy honlap, mert jobban szeretik látni a lépéseket a készítő által megcsinálva, mintha csak be lennének szúrva a képek róla. Összefüggő, folyamatában látszik majd az eredmény, és ott a kommentálási lehetőség, amit megint csak lehet közben hallgatni, nem pedig olvasni a képek között. A weblap ebből szempontból kicsit felesleges, egy Youtube-csatorna jobb lehet. Persze ennek is megvannak a feltételei, ki kell tudnia fejezni magad, értened kell a program működéséhez annyira, hogy az adott művelethez tartozó információkon kívül szélesebb tudásanyagot ossz meg, tudj reagálni a nézők problémáira, stb...

2012. szept. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!