Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Debugger használata PHP vagy...

Debugger használata PHP vagy ASP esetén?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A napokban volt egy beszélgetésem egy ismerőssel, aki PHP-ban fejleszt weboldalakat. Én most tanulom ugyanezt. A fősulin Pascalt tanultunk, ahol emlékszem, hogy a debugger nagy segítséget jelentett egy algoritmikai hiba feltárásában, amikor lépésről lépésre követhettük végig a programot. Láttam, hogy PHP-hoz is adott a lehetőség, de a srác szerint a szerver oldali programozásban ez nem népszerű.


Igaz ez? Ha igen, miért nem használják?



2012. okt. 18. 13:05
 1/5 Drone007 ***** válasza:
A php értelmező a böngésző ablakba képes kijelezni a hibákat (persze ezt le lehet tiltani), ezért külső debugger program használatára nincs szükség.
2012. okt. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem csak a hibaüzenetekre gondoltam. Amit én használtam anno Pascalhoz, abban soronként lehetett futtatni a programot, minden sor után le lehetett ellenőrizni az összes változó értékét.


Ez nagy segítség volt több változós komplex algoritmusok esetén, amikor az éjszakai órákban valahol összekavarodtunk és rekurziók között, és fejben nehéz volt lekövetni annyi adat mozgását.


Egy rögtönzött alternatíva, hogy fázisonként kiíratjuk az értékeket, ám ezzel nem tudod olyan hatékonyan lekövetni a dolgokat.


Gondoltam, ha valóban nem használják a szerveroldali fejlesztők, akkor annak oka kell legyen. Erre az okra lennék kíváncsi.

2012. okt. 18. 13:39
 3/5 Drone007 ***** válasza:

Mivel a php szerveroldalon fut le, és a böngésző - vagyis a display felület - már semmit nem lát a php-ból csak az értelmező által kidobott html tartalmat (többlépcsős intrepreter), ezért nem működhet jól egy debugger. Arról nem is beszélve, hogy a program kimenete is változhat attól függően, milyen böngészőben nézed.

Szóval a webes munka sokkal bonyolultabb a háttérben mint egy pascal. Megírni, és átlátni ugyanakkor egyszerűbb egy php programot, mint egy pascal vagy c esetében. A legtöbb developernek bőven elég a beépített hibakereső - már ami a php-t illeti. Egyébként php-ben nem nagy kunszt debug infót küldeni a html kimenetre, hogy bizonyos változók alakulását szemmel lehessen tartani.

Én feleslegesnek tartom külön program telepítését arra, amit én magam is el tudok végezni.

2012. okt. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Ühüm. Értem. Erre voltam kíváncsi. Én is ezt használom, vagyis futás közben íratok ki változókat, és utólag nézem meg, hogy alakult. Csak emlékeztem a Pascalos soronkénti lekövetésre. Igazából a napokban jött volna jól, egy más által megírt programban kellett kijavítanom hibákat, és átalakítani, még túl bonyolult volt számomra, igen megizzasztott, és a Pascalos megoldás jól jött volna. De túléltem!:)


Köszi a választ! Ment a zöld kéz!:)

2012. okt. 19. 10:10
 5/5 Drone007 ***** válasza:

Örülök hogy segíthettem. Igazából abból lehet a legtöbbet tanulni, ha kapsz egy javítandó kódot, amit végig kell rágni hogy megismerd, hogy mit hogy csinál. Bár először mindig elborzaszt (saját tapasztalat), hogy mennyit kell majd vele szívni, de amikor már átlátod, akkor az jó érzés. :)


További sok sikert!

2012. okt. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!