Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogyan kell beállítani, hogy...

Hogyan kell beállítani, hogy a javascript alapú legördülő menü ne csússzon be a javascript alapú képváltó (slider) alá?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Készítettem egy javascript legördülő menüt, ami ha beteszem alá a jquery-s slidert, akkor becsúszik alá, de ugye felette lenne jó.

Köszi



2012. nov. 9. 18:01
 1/8 A kérdező kommentje:

Ezen a linken eléritek az oldalt, amire a fenti kérdés vonatkozik: [link]


Két kérdésre kellene a válasz:

1. A legördülő menüt hogyan tudom úgy beállítani, hogy a képváltó elé kerüljön?

1. A legördülő menünél, ha az almenükre viszem az egeret, akkor a főmenü betűszíne maradjon fehér. Hogy oldjam meg?


Köszi

2012. nov. 9. 18:38
 2/8 anonim ***** válasza:
z-index esetleg?
2012. nov. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Már nézegettem, hogy azzal esetleg lehetne, de nem nagyon tudom azt kezelni.

A legördülő menüre vagy a sliderre állítsak be z-indexet? És milyen értékre?

2012. nov. 9. 20:06
 4/8 anonim ***** válasza:

ha a z-indexel akarod akkor


z-index: -1;

position: absolute;

a kepvalto divbe


#kepvalto {

margin-left: auto;

margin-right: auto;

width: 950px;

z-index: -1;

position: absolute;

}


de akkor a pozicionálás elfog menni, és újra át kell nézni.


elég fura ez az oldal ezt a képnézegetőt letöltötted?

én egészen máshogy csinálnám, az ul tag nem úgy viselkedik mint pl. egy div blokkelem. azt azért ne feledd


azért nem marad fehér a főmenü mert csak cssbe hover tulajdonságba van megmondva neki a fehér szín. így amikor elhagyod a mezőt visszavált, én javascriptel csinálnám meg.

így forráskódból ennyit tudtam segíteni.

2012. nov. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
azt hiszem az alapértelmezett z-index:0, de a legördülőre rakd mondjuk 10-re a slider meg egy 10-nél kisebb számra vagy tök m1 az a lényeg h a legördülőn nagyobb szám legyen.
2012. nov. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Kipróbálom őket.

Igen, a legördülő menüt és a slidert is úgy töltöttem le.

2012. nov. 9. 20:34
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Z-indexel frankó lett.


Még az lenne kérdés, hogy:

"azért nem marad fehér a főmenü mert csak cssbe hover tulajdonságba van megmondva neki a fehér szín. így amikor elhagyod a mezőt visszavált, én javascriptel csinálnám meg."

Hogy lehet ezt javascriptben megcsinálni?

2012. nov. 9. 21:13
 8/8 anonim ***** válasza:

annyira nem turkáltam a forráskódba de javascript függvény gondolom megváltoztatja a lista display tulajdonságát.


ebbe a függvénybe kellene még egy olyat beleírnod hogy ha a lista le van nyitva, akkor a color: #fff;


dióhéjban ennyi

2012. nov. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!