Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Rádió szerver IP helyettesítés...

Rádió szerver IP helyettesítése domainnel?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömmel tervezzük egy közepes méretű internetes rádió létrehozását. Én már korábban dolgoztam rádióval és weboldallal is, de azt nem tudom, hogy hogyan tudnám megoldani azt, hogy a weboldal címe után ha odaírják a rádió portját, akkor is működjön a rádió.

Ilyet már korábban láttam valahol, csak már nem emlékszem egész pontosan hol is

A segítségeket előre is köszönöm!


2012. nov. 10. 18:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Veszel egy domaint (vagy használsz egy ingyeneset) és megadod benne az IP címet, amire mutasson és kész is vagy.

Utána tök ugyan úgy lehet a portot mögé írni, ahogy az IP után.

2012. nov. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
a weboldalnak is mennie kell a címről, tehát port nélkül a weboldal töltődik be, portal viszont már a rádió :)
2012. nov. 10. 19:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha böngészővel nyitsz meg valamit, akkor az automatikusan a 80-as portot hozza be. (Mivel az az alapértelmezett HTTP port.)


Szóval ha ugyan ott fut a web és rádió szerver, akkor ez nem lesz gond. (Más IP-vel problémás lenne, de így nem.)

2012. nov. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!