Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Photoshop CS6-ban hogy tudok...

Photoshop CS6-ban hogy tudok olyan színt adni a betűmnek, mint a hátték?

Figyelt kérdés
Van egy kép, és annak van egy háttere, és olyan színű betűt szeretnék, mint annak a háttere. átlátszó a betűm vagyis olyan domború, de nem tudom hogy csináljak olyan színt! Vagyis kivágni a betűket! Előre is köszi!

2012. nov. 27. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Most mit is akarsz akkor? Milyen színü háttért? Honnan akarod kivágni a betüket?


Lehetöleg érthetöbben légyszi :)

2012. nov. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem az a hatás ugrik be erről, amikor a szöveg alakja üres, és az alatta lévő réteg tartalma látszik benne:

[link]


Ehhez:

- betöltöd a háttérnek szánt képet

- fölötte új rétegben létrehozod a szöveget, majd raszterizálod a rétegét

- kijelölöd a szövegrétegen a betűket színtartomány jelöléssel, és kivágod azokat

- megmarad a szövegréteg többi területe, a betűk alatt átlátszik az alatta lévő háttér, mintha maszk lenne

2012. nov. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen ilyenre gondoltam! :) Nagyon szépen köszönöm!
2012. nov. 27. 14:22
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem sikerül! Rámegyek hogy megnyitás, megnyitottam a képet!

nyomok egy réteget, új réteg. utánna felírom rá a szöveget, berakom oda ahonnan azt akarom, hogy úgy nézzen ki, kijelölöm a szöveget, rámegyek hogy ott fent hogy kijelölés.. színtartomány... és ott nincs olyan hogy az olyan lenne! Meg hol tudom kivágni? :D

2012. nov. 27. 14:50
 5/9 anonim ***** válasza:

1. Csináld csak azt, hogy berakod a hátteret egy rétegre, fölé pedig egy új rétegre odaírod a szöveget.

2. Ezután elhelyezed a szöveget oda, ahonnan a hátteret szeretnéd majd a szövegre tenni.

3. Ctrl+Kattintás a szöveg rétegére, így csak a szöveg formája lesz kijelölve.

4. Kattints a háttér rétegére, hogy az legyen kijelölve, aztán másold le a kijelölt részt.

5. Illeszd be új rétegre a másolt részt, ami most meg fog egyezni a szöveg alakjával, de a háttér kellö része lesz a színe.


Vagy, ezt megoldhatod így is:


1. Berakod a hátteret egy rétegre, oldalt a Type Tool-on jobb klikkelsz, mire kijön egy kis menü, itt kiválasztod a Horizontal (vagy Vertical) Type Mask Tool-t.

2. Ugyan úgy beírod a szöveged, mint egyébként, csak most rendes szöveg helyett szöveg formájú kijelölést fogsz beírni egyböl.

3. Innentöl ugyan úgy mint az elözö leírásban, lemásolod a háttér azon részét, ami kell neked és beilleszted. Ennyi.

2012. nov. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ja azt elfelejtettem, hogy a második példánál, ha a Horizontal vagy Vertical Mask Type Tool-t használod, akkor simán csinálhatsz Layer Mask-ot is a kijelölésböl amit létrehozol a szövegböl.


Ez a legegyszerübb mód talán.

2012. nov. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sikerült!!! Nagyon szépen köszönöm! :)
2012. nov. 27. 16:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Most így unalmamban még eszembe jutott egy másik mód is :D Ez talán a legszórakoztatóbb, de válogathatsz azok között amiket leírtam xD


Szóval:


1. Hátteret beteszed egy rétegre, egy második rétegre pedig felírod a szöveged sima Type Tool-al.

2. A szöveges réteget alulra teszed.

3. Ekkor a felül lévö hátteret beállítod Clipping Mask-nak, úgy, hogy csak a szöveges rétegre vonatkozzon.


Ebböl az fog következni, hogy a háttér csak ott fog látszani, ahol a szöveged van. Amiért pedig azt mondtam, hogy a legszórakoztatóbb, az az, hogy ilyenkor megtudod fogni és mozgatni a hátteret ide-oda, így könnyen változtathatod, hogy melyik része látszódjon a háttérnek a szöveg mintájában :)


Na de most már befejezem :D

2012. nov. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szívesen ^^
2012. nov. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!