Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Adatbázis ftp? Mit hogyan?

Adatbázis ftp? Mit hogyan?

Figyelt kérdés
Először készítek egy olyan weboldalt amit másnak csinálok. Mysql-t használok és van egy adatbázisom. Eddig minden adatot ftp-n keresztül feltöltöttem. Viszont nem tudom, hogy mit kell tennem, hogy az adatbázisomat feltöltsem vagy létrehozzam illetve ilyenkor mi lesz a kapcsolati részben... Ugyebár az én gépemen tökéletesen működik minden localhost alatt. Biztosítottak arról, hogy mysql-t támogatja a tárhelyük. Mit kell ilyenkor megkérdeznem tőlük? Ilyenkor hová kell létrehoznom az adatbázisomat???
2012. nov. 29. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Az adatbázis ilyenkor mysql segítségével hozható létre. Mivel rosszabb szolgáltatók szerveréhez nincs SSH hozzáférésed, meg egyébként is kényelmesebb grafikus felületen adatázist kezelni, ezért fel szokták telepíteni a phpMyAdmin nevű programot. Abban, ha van szükséges jogosultságod, akkor hozhatsz létre adatbázist. Ha nincs, akkor vagy van a szolgáltatódnak valahol egy felülete, amin létrehozhatod, vagy pedig alapból létrehoztak neked egyet, valószínűleg a felhasználónevedre nevezve.
2012. nov. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha van SSH hozzáférésed, akkor a mysql parancs kiadásával kapsz egy olyan felületet, ahol mindenféle mysql parancsokat kiadhatsz. (Maximum nem engedi jogosultság miatt) Ott nagyon egyszerű adatbázist, felhasználót, táblát etc. létrehozni. Nézz utána a MySQL dokumentációjában ha ez érdekel.
2012. nov. 29. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azt szeretném megkérdezni, hogy tehát itthonról a gépemen keresztül a phpmyadmin-t egyszerűen fogom és elkérem az általuk elkészített jelszót és azonosítót??? Mert ugye a phpMyAdmin nálam már telepítve van. Akkor csak úgy kell belépnem itthon, hogy elkérem a belépési adatokat ahoz az adatbázishoz amit nekem ők már ,,odabent" létre hoztak???
2012. nov. 29. 17:09
 4/6 A kérdező kommentje:
ssh... hmm sql-el nem lesz gond, mert PhpMyAdmin-ban létrehoztam és ha ott kiexportálom a tábláimat akkor nem kell bepötyögni a kódot, mert ha megnyitom egy jegyzettömbbel láthatom...
2012. nov. 29. 17:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Az a phpmyadmin, ami Neked kell a szerveren fut. Vagyis el kell kérned, vagy megkeresni a tárhely adminisztrációs felületén a phpmyadmin címét, és ott általában az ftp kapcsolatnál is használt jelszó és felhasználónév segítségével hozzáférsz az adatbázishoz.
2012. nov. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az adott szerveren lévő phpmyadminnak a címét kéne megtudni és ODA feltölteni a mentésedet.
2012. nov. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!