Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Weblap belső tartalomkezelő...

Weblap belső tartalomkezelő felületének kialakítására milyen lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
Jelenleg html, css, és kisebb részben javascript ismereteim vannak, és elsősorban a külső megjelenéssel foglalkozom, tehát a grafikai résszel. Mivel ma már általános követelmény, hogy a weblap tulajdonosa könnyen frissíteni tudja a weblap tartalmát, szeretném ezt a részét is megtanulni. Wordpress és hasonló CMS rendszer használata nélkül ez milyen ismereteket kíván meg? Nekem az lenne a legjobb, ha az elkészített egyedi weblapot, utólag tudnám "Wordpress-esíteni", anélkül hogy a kész sablonokkal szenvednék. Nem tudom, hogy ez lehetséges-e. De ha nem akkora mutatvány egy PHP-s admin felület létrehozása, akkor nyilván az lenne a tökéletes megoldás, kérdés hogy ezt honnan tanulhatom meg, mert a PHP könyvekben nemigen láttam erről infót. Előre is köszönöm.
2012. dec. 13. 00:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Igazából a saját weblapot üzemeltetők nagy része valamilyen kész tartalomkezelő rendszert használ. Egyrészt mert egyszerűbb, másrészt ha saját magad írsz meg egy amin felületet, az rengeteg óvatlanságból, figyelmetlenségből vagy programozástechnikai hibából adódó sebezhetőséget rejthet.


A künyvek meg általában magával a nyelvvel foglalkoznak, és nem azzal, hogy milyen feladatot hogyan lehet megvalósítani. (Sajnos.)


Mindenképpen kell egy szerveroldali programozási nyelv, amire legmegfelelőbb, és leginkább támogatott megoldás a PHP. (Persze megoldhatnád Perl-ben, vagy akár valami natív kóddal, mondjuk C-ben vagy Pascalban is, CGI-vel, de sokkal egyszerűbb PHP-ben, és a legtöbb tárhelyszolgáltató mást nagyon nem is támogat.) Szóval maradjunk annyiban, hogy a PHP-t muszáj lesz megtanulnod, amihez némi programozási múlt nem hátrány.


Az adatok tárolását és kezelését meg nagyon ajánlott valamilyen adatbázisban végezni, pl. MySQL-ben. (Persze technikailag megoldható lenne sima fájlkezeléssel is, és mondjuk adatbáziskezelés nélkül egy tartalomkezelő rendszert nulláról megírni nagyon sok tapasztalattal gazdagítana, de maradjunk annyiban, hogy a MySQL kelleni fog.)


Ha ezek megvannak, akkor ki kell gondolnod, hogy ez hogy is működjön. Konkrétan meg kell tervezned, hogy mit hogyan tárolsz, csinálni egy admin felületet, meg persze megírni magának a weboldalnak a kódját.

Nem lehetetlen, csak manapság mindenki el van kényelmesedve, és a kész megoldásokat választja.


Wordpress-esítés alatt mit értesz? Hogy utána Wordpress-t rátelepítve simán elérj mindent? Mert akkor mindent úgy kell tárolnod, ahogy a Wordpress tárolja.

2012. dec. 13. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A legegyszerűbb, ha valami CMS-t megtanulsz. A mai tartalom kezelők mind támogatják a sablonokat. Tanulj meg sablont készíteni, jobban jársz. Ez lehet Wordpress is, kisebb oldalakhoz egyszerűbb. Én a magam részéről Joomla párti vagyok, de csak azért mert az alá kellett fejlesztenem már és ismerem a lelkét. Egy grafikustól kapott terv alapján 2-3 óra alatt fel lehet építeni egy sablont a nulláról, ha kellő gyakorlatod van már.

Ilyen kész rendszerek mellett felesleges programozásba belemenni ... illetve spéci megrendelői igény esetében ezek a rendszerek is adnak egy framework-öt eleve, ami alatt meg lehet oldani a programozási feladatokat is.

2012. dec. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Wordpressesítés alatt arra gondoltam, hogy vagy belenyúlok a html és css forráskódba, ahol nulláról felépítem a lapot, vagy egyszerűen magam is sablonkészítésbe kezdek, elvégre azok is készülnek valahogyan. Nem tudom ennek mi a módja, mindenesetre most elkezdek Wordpress-el ismerkedni, menet közben gondolom kiderül. De úgy sejtem, PHP-re és MySQL-re mindenképpen szükségem lesz, akármelyik utat választom.

Köszönöm mindkettőtöknek az infókat, nagyon hasznos számomra, néha kell egy hús-vér iránytű a folytatáshoz, ha egyedül tanulja az ember ezeket.:)

2012. dec. 13. 10:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Sablon készítéshez minimális programozói tudás kell, igazából egy tucat formulát kell csak megtanulni, mind wordpress, mind joomla esetében, a többi CSS és HTML. Keress az adott CMS-hez "template skeleton"-t, ezek üres sablon vázak, amire építkezhetsz. Ahol ilyeneket le lehet tölteni, ott általában van valami oktató anyag is, hogy hogyan készítsd el belőle a saját sablonod.
2012. dec. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam wp sablont csinálni, hogy először csak simán lebuildelem, aztán wpsítem.
2012. dec. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
sok php, pláne mysql nem kell, mert már minden szarra van plugin
2012. dec. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. dec. 14. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!