Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Ezzel a php kóddal mi lehet a...

Ezzel a php kóddal mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Sziasztok, remélem valaki tud segíteni mert már a hajam tépem ettől a kódtól.

Ezt a hibát kapom:



Warning: mysql_num_rows(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /var/www/szunyi.com/ujfiu/www/index.php on line 40

Üdvözlünk

Az oldalon jelenleg nincs semmilyen közlemény...

Látogass vissza később... Köszönjük!


Warning: mysql_free_result(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /var/www/szunyi.com/ujfiu/www/index.php on line 53


és ez a kód:



$sql_connect = mysql_connect('sql','123','123');

if(!$sql_connect)

{

die("Nem sikerült csatlakozni a szerverhez!". mysql_error());

}

$adatbazis = mysql_select_db('123', $sql_connect);


if(!$adatbazis)

{

die("Nem sikerült csatlakozni az adatbázishoz!". mysql_error());

}


$result = mysql_query("SELECT * FROM index ORDER BY datum DESC LIMIT 0, 7");

$number_of_lines = mysql_num_rows($result);

if ($number_of_lines > 0) {

while ($datas = mysql_fetch_array($result)) {

?>

<h2><?php print "".$datas["index_neve"]."" ?> <sub style='font-size: 9px;'>(<?php print "".$datas["datum"]."" ?>)</h2>

<p>

<?php print "".$datas["index"]."" ?>

</p>

<?php

}

} else {

print "<h1>Üdvözlünk</h1><p>Az oldalon jelenleg nincs semmilyen közlemény...</p><p>Látogass vissza késöbb... Köszönjük!</p>";

}

mysql_free_result($result);

?>



2013. jan. 9. 17:16
 1/7 anonim ***** válasza:
2013. jan. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jah, tudom hogy szar, de még nem szántam rá magam arra hogy vegyek domaint meg tárhelyet.
2013. jan. 9. 17:25
 3/7 anonim ***** válasza:

mysql_num_rows nem tudom minek lehet van értelme én nem használok mivel ha nincs egy sor sem akkor nem indul a ciklus, a mysql_free_result gondolom a változót felszabaditja, nem tudom mennyire szükséges.


A probléma vagy az adatbázisban van, vagy pedig ebben $result = mysql_query("SELECT * FROM index ORDER BY datum DESC LIMIT 0, 7");


Limit után miért van két szám? Top-al nem megoldható? Ami konkrétan a lekérdezés ird be az sql-be és ott ki fogja irni mi a hiba.

2013. jan. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

az utolsó hetet kérdezi le, azért van limit

én első körben $result = mysql_query("SELECT * FROM index");-el próbálnám meg, hogy wtf

2013. jan. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tehát "Limit 7" első 7 "Limit 0,7" utolsó 7?
2013. jan. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Drone007 ***** válasza:

A LIMIT-nek semmi baja. (azért utolsó 7 mert csökkenő dátum szerint rendezett 0. rekordtól kezdve 7 rekordot olvas ki)


Azt vizsgáld meg, hogy létezik-e 'index' tábla és 'datum' mező. Szinte biztos hogy ebbe bukik bele. Ha nem lenne annyi rekord az se lenne gond. Esetleg próbáld a tábla nevét `` jelek közé tenni (Shift+7), mert lehet hogy foglalt névnek veszi (már jártam így).

2013. jan. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok, Köszönöm a válaszokat, meg oldódott :)

Amugy a 0,7 az az volt hogy a 1. id-től a 7. id-ig olvassa ki :)


Amúgy a hibát így oldottam meg:


$result = mysql_query("SELECT * FROM hirek ORDER BY datum DESC LIMIT 0, 7") or die(mysql_error());


Azért berakom hátha valakinek segít :)


Üdvözlettel Duku, és még 1x Köszönöm :)

2013. jan. 9. 22:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!