Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mi a hiba ebben a MySQL...

Mi a hiba ebben a MySQL lekérdezésben?

Figyelt kérdés

@mysql_query("INSERT INTO Users_login (Username, Password, Email) VALUES ('".mysql_real_escape_string($_POST['Reg_username'])."', '".sha1(md5($_POST['Reg_password']))."', '".mysql_real_escape_string($_POST['Reg_email'])."'); INSERT INTO Users_stats (W) VALUES (DEFAULT)");


Ha ezt kiechózom és lefuttatom phpmyadmin-ban, akkor megcsinálja, a php fájlból futtatva nem.



2013. jan. 12. 00:22
 1/9 anonim ***** válasza:

a mysql_real_escape_string függvényt megcsinálhatnád külön egy új változóba még a lekérdezés előtt, és csak egy változó lenne helyette a lekérdezésbe, és így nem kéne POST-ot sem írnod bele.


de ha kiveszed a kukacot kapsz hiba üzenetet nem?

2013. jan. 12. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 SipiZork ***** válasza:
46%
az, hogy a mysql_query-t már lezárod ";", aztán ott van még egy insert into!?
2013. jan. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A mysql_real_escape_string-et ha tömbre engedem nem escapeli az egészet?
2013. jan. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet több parancsot is futtatni egyszerre, viszont akkor a második insert után is kéne pontosvessző.
2013. jan. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 SipiZork ***** válasza:
50%
mysql_query( <- megnyitva, Reg_emial'])."') <- lezárva, miután le van zárva maga a query, simán odafér még 1? ne má :D lehet, de akkor én nem tudtam, plusz elég logikátlan. de ettől még lehet.... :D
2013. jan. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

INSERT INTO 'kutya' SET nev = 'béla';

INSERT INTO 'macska' SET nev = 'géza';

INSERT INTO 'tarajos_sül' SET nev = 'cézár';


ez így egyben teljesen szabályos

2013. jan. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"INSERT INTO Users_stats (W) VALUES (DEFAULT)"

Amúgy ez mi?

2013. jan. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ha külön változókba tettem, úgy sem működött, és @ nélkül sem ad hibát, csak nem csinál semmit.

A php.net ezt írja a mysql_query-ről: "multiple queries are not supported", hát ezt nem tudtam, de lehet ez a probléma... :D


"INSERT INTO Users_stats (W) VALUES (DEFAULT)"

Amúgy ez mi?

Két táblában vannak a felhasználók adatai, az egyikben (szinte csak) a belépéshez szükséges dolgok, egy másikban statisztikák (Win, Draw, Loss, stb., ezek kezdőbetűi az oszlopok nevei). Minden oszlopnak van default értéke, kivéve az user id-nek, ami autoincrement-es. Regisztrációkor mindkét táblában egyszerre csinálok egy-egy új sort, tehát mindegyik userhez fog tartozni egy sor a statisztikák között. És nekem hirtelen ez jutott eszembe egy új sor beszúrására... De abban nem vagyok biztos hogy ez a lehető legjobb megoldás...


Megoldottam úgy, hogy mindent kicseréltem mysqli függvényekre, abban van mysqli_multi_query. És ha egyszer megtanulom az objektumorientáltságot, a mysqli-t úgy is tudom használni.

2013. jan. 12. 14:48
 9/9 anonim ***** válasza:
ah, nem vágtam, hogy nem támogat több queryt egyben
2013. jan. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!