Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Flash alapú weblap (kezdő szint)?

Flash alapú weblap (kezdő szint)?

Figyelt kérdés

Szeretnék létrehozni egy flash alapú weblapot, de nem tudom, hogy kezdjek bele. Eddig ismereteim: html/css/php/js majdnem, hogy bármit megtudok ezekkel csinálni. Azért szeretném flashbe megírni a weblapomat, hogy ne tudják "lelopni" az oldalt/dizájnt/tartalmat. Viszont nem tudom, hogy hogyan kezdjek neki. Gyorsan tanulok, ha van min elindulni. Egy ehhez "hasonló" oldalt szeretnék: [link] .

Félreértés ne essék, nem ilyen bonyolultat, hanem amit szeretnék belőle:

- Teljes képernyős üzemmódban legyen, illetve az egész ablak flash legyen.

- PHP scriptekkel akarom kombinálni (ha lehetséges)

- A menüket is hasonlóképpen akarom megoldani.

3 fő részből állna:

Felső menü, oldal menü és egy középső keret, aminek a tartalma egy $_GET[x] értéktől függ.


Milyen programot javasolnátok a flash oldal elkészítéséhez? Milyen segédanyagokkal tudnátok szolgálni (linkek, kulcsszavak 1-1 rész megvalósításához), amivel el tudok indulni? Sosem csináltam még flashben semmit, ezért lehetőleg ne egyből a mélyvízbe.


A segítőkész emberek válaszait előre is nagyon szépen köszönöm!



2013. febr. 10. 16:34
 1/9 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzáfűznék, hogy a lehető minél kisebb rendszerigényű programot szeretném.
2013. febr. 10. 16:41
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem nagyon látom az értelmét, aki le tudná lopni az le is tudja másolni akkor is ha flashes, elég csak ránéznie, és te emiatt ki akarod zárni a látogatók felét azzal, hogy flashben jeleníted meg ?
2013. febr. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Drone007 ***** válasza:

Ha full-flash weboldalt szeretnél egy tanácsom van: ne tedd!

Mert:

- az erőforrás igénye nagy (kliens gépet terheli főként), és így a gyengébb/lassabb géppel rendelkezők (+tablet +mobil) nem fogják élvezni az oldalt

- php kapcsolat ugyan megoldható xml átvitellel, ami szintén a kliens gépet terheli, de körülményes, és lassabb mint a közvetlen php hívás

- a flash szövegformázási képességei enyhén szólva gyérek, még úgy is, hogy az as3 rendelkezik némi css interpreter-szerű megoldással (ami a css1 szintét is alig éri el)

- a hagyományos request-eket (pl: $_GET) felejtsd el gyorsan, jobb ha ismerkedsz az actionscript 3-mal


Mire jó akkor a Flash?

Interaktív bemutatók/játékok készítésére, weboldalak egyes elemeinek grafikai tuningjához (bár ez utóbbit már a html5/css3 kezdi átvenni)


Ha azért akarsz flash-ben készíteni oldalt, hogy ne tudják "lelopni", ezért kár erőltetned egy haldokló webfejlesztési ágat. Hidd el több bosszúságod lesz belőle, mint amennyit nyersz vele.


Ha mégis a magad kárán szeretnél tanulni, a flash fejlesztéséhez nem nagyon van alternatívád, mint az Adobe Flash program (bár .as file-okat megírhatod Notepad++ progival is), elérhető a próbaverzió az Adobe honlapján.

2013. febr. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a korrekt választ! Közben egyre több helyen jártam flash téren és sajnos mindenhol ezt hajtják évek óta, hogy nem versenyképes, illetve érték-munka aránya is borzalmas.

Esetleg az megoldás lenne-e, ha a grafikát flashel oldom meg, menükbe ugyebár linkeket rakok, majd egy átlátszó div-et elhelyezek magasabb z-indexre és onnan már marad a html+js+css+php? Tehát tulajdonképpen a kinézet flash, a tartalom, illetve felhasználói felület viszont már nem.


Ez így még versenyképes megoldás lehet?

2013. febr. 10. 18:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán ne használj Flasht. Lelopni teljes mértékbe le tudják azzal is, de igazából a weben nincs ilyen, hogy lelopás. Nem kell félteni a tartalmad, én ha kitalálok valami érdekes megoldást, azt általában meg szoktam osztani a nagyvilággal. Így legalább ha tényleg érdekes ötlet, akkor előbb utóbb továbbfejlesztik, és azt én is fel tudom használni :) Persze lehet, hogy egyszer valaki lemásolja az oldalad, de rosszabb, mint a tiéd, akkor nem valószínű, hogy sikeresebb is lesz, ha pedig jobb, akkor milyen másolásról beszélünk? Ha mindenáron védeni akarsz valamit, akkor próbáld szerveroldalon tárolni, persze ennek csak interaktív tartalom, illetve játékok esetén van értelme. A megjelenített tartalmat egyszerűen nem kell és nem is tudod levédeni. Erre nincs és sosem lesz megoldás, semmilyen technológia mellett. A program mögött lévő logikát, algoritmusokat viszont le tudod védeni azzal, hogy amit lehet, szerveroldalon végzel, és csak az eredményt küldöd ki, de ez nyilván plusz terhelés a szervernek, tehát plusz költség.
2013. febr. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Esetleg az megoldás lenne-e, ha a grafikát flashel oldom meg, menükbe ugyebár linkeket rakok, majd egy átlátszó div-et elhelyezek magasabb z-indexre és onnan már marad a html+js+css+php? Tehát tulajdonképpen a kinézet flash, a tartalom, illetve felhasználói felület viszont már nem. "


Ezt technikai szempontból is necces. Sajnos a böngészők és a flash bugjai miatt szerintem használhatatlan lenne. Annak meg mi jelenik meg, akinek nincs Flash?

2013. febr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Manapság olyan jól "fejlődik" a javascript, van egy halom lib hozz és ott van már a HTML5 és a CSS3.

Egyszerűen már nincs olyan dolog, amiket ezzel ne tudnál megcsinálni, így sokkal inkább ezeknek a tanulására érdemes időt fordítani, mint a flash-re.


Én is csinálgattam annó ezt-azt flash-el, de az elmúlt legalább 5-6 ÉVBEN a közelemben sem volt és egyáltalán nem is hiányzott.

2013. febr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mert te még eddigi életedben egyáltalán nem böngésztél, nem láttál egy idegen weblapot sem, és nem vettél ötletet sehonnan...

Amúgy meg a flasht is vissza lehet fejteni, a grafikai elemeket kilopni stb. pl. Sothink SWF Decompiler.

Persze lehet vele szépet és jót csinálni, csak jól kell optimalizálni is, de tényleg erőforrásigényes.

2013. febr. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Védesd le az odlalad teljes szerkezetét, kódelrendezését, akkor perelhetsz ha lelopják.


A flashnek nem csak nincs értelme iylen szempontból, de én kifejezetten rühelleném ha a gépemet terhelnéd vele, miközben netezek.


A flash nem arra való, hogy konkrét weblapokat építsenek rá(szerintem)


A flash játékoktól is h.lyét kapok, nemhogy egy komplett szájttól :)

2013. febr. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!