Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen programot ajánlotok...

Milyen programot ajánlotok kezdőknek HTML programozáshoz?

Figyelt kérdés
Szeretnék készíteni egy esztétikus és jól működő honlapot egy kis ékszerboltnak. Nem vagyok béna informatikából, de még HTML programozással nem volt dolgom. Olyan program kéne, ami kezdőknek is jó, nem muszáj nagyon profi legyen.
2012. febr. 20. 15:29
 1/7 anonim ***** válasza:
notepad++
2012. febr. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

HTML-hez nem kell kifejezetten program, hiszen nem kell fordítani. Egy szinitaxiskiemeléssel rendelkező szövegszerkesztő (notepad++, gedit) és egy böngésző bőven elég a szerkesztéshez.

Itt egy jó referenciaoldal, jól magyaráz, igaz, angol, de teljesen érthető.

[link]


Lehet szerkesztőprogramot is használni. Kényelmesebb, mert nem kell kódolni, csak kb. Word-höz hasonlóan szerkesztgetni, de hibája, hogy teleteszi a kódot olyan dologgal, amire nincs szükség, és nem biztos, hogy minden böngészőn és felbontáson ugyanúgy fog megjelenni, e tekintetben a kézzel írás szabadabb.


Ha a szerkesztőt választod, jó weblapszerkesztőről majd az utánam szóló nyilatkozik, mert én utoljára FrontPage-t használtam középiskolában, aminél minden jobb :)


De ha úgy érzed menne kézzel írva is, én azt támogatnám jobban. :) 2 nap alatt összedobhatsz egy ilyen, kifejezetten egyszerű oldalt (ezt konkrétan én készítettem) [link]

2012. febr. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az adobe dreamweaver kifejezetten jó progi, de persze csak akkor ha azért a kódba is bele tudsz nyúlni, mert az ilyen "html összekattintgatókba" előszeretettel másznak el a dolgok és hasonló kedvességek.
2012. febr. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A html nem programozási nyelv, azért ezt had pontosítsam.


Illetve ha ténylegesen jól akarod tudni az alapokat, akkor mindenképpen érdemes a Notepad++-al dolgozni.

Persze a grafikus "összegkattintatósak" gyorsabbak és kényelmesebbek a kezdőknek, de nem is tanulnak vele sok újat. :)


(Viszont "büszke vagyok" rád, mert te programot keresel és nem valami online vacakkal szórakozol, csak így tovább!)

2012. febr. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
NVU
2012. febr. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5: vagy KompoZer, ami újabb.

De egy Windows-os Notepad is megteszi, de Gedit vagy Notepad++ a legjobb ilyenre.

2012. jún. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én még anno DreamWeaver 8-al tanultam alapokat de inkább grafikusan készítettem weboldalakat mint kóddal, de ezzel nem tom de sztem nem nagyon lehet kód belnyőlása nélkül olyan komplexebb oldalakat írni de egy egyszerübbeket azzal is meglehet.Szvsz tanulni nagyon könnyen lehet benne, de ez inkább szubjektív.Ha csak kóddal bíbelődsz akkor elég egy jó szövegszerkesztő is mint pl a Notepad++.
2012. okt. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!