Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Mit kell figyelembe venni...

Mit kell figyelembe venni oldal egy készítésekor (PHP, My SQL, reklám, tárhely mérete, SQL mérete, fájl méret limit) <én konkrétan adatokra gondoltam{fő és mellékre is adatokra gondoltam}{ELŐRE IS KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT}?

Figyelt kérdés

2013. febr. 11. 17:05
 1/2 Drone007 ***** válasza:

[link]

A kérdésedre adott válasz nagyban függ attól, milyen jellegű weboldalra van szükséged, és mennyit vagy hajlandó áldozni rá idődből/pénzedből.

2013. febr. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy értem, mire vonatkozott a kérdésed. Mi foglalkozunk weboldal és webáruház készítéssel: [link]


Mi az oldal előkészítése során a következőket vizsgáljuk meg: milyen és mennyi termékről van szó, milyen konkurens weboldalak vannak már a témában, azoknak milyen a minősége, milyen a helyezésük.

Ezekből az adatokból próbálunk következtetni egy weboldal felhasználó forgalmára, terhelésére.

Készítettünk már nagy forgalmú weboldalakat, és üzemeltetünk is nagyon nagy forgalmúakat, így kellő tapasztalattal rendelkezünk. Ez szükséges ahhoz, hogy a program (weboldal) gyenge pontjait megtaláljuk és a fölösleges php, mysql forgalmat csökkentsük.

Így azt tudom mondani, hogy kellő gyakorlati tapasztalat szükséges a mysql méretének és a webtárhely méretének a megtervezéséhez.

Amit programozási szempontból figyelembe kell venni: fölösleges, könnyen megszerezhető adatot nem tárolj, de ha gyakran szükség van egy külső adatra, akkor azt viszont el kell tárolni. Minimálisra illik csökkenteni a szerver felé menő kérések számát (css sprite, összevont css, javascript), minimalizálni az ismétlődő , nem változó adatbázis lekérdezéseket (cache, statikus adattárolás).

És amit még írtál: reklámot, csak olyan mértékben szabad kitenni, hogy a felhasználót ne zavarja a tartalom megismerésében. Fájl méret limit ott jön szóba, ha valami feltöltési lehetőség van az oldalra, ekkor mindenképp korlátozni kell a feltöltés méretét, de a feltöltendő fájlok típusát is érdemes vizsgálni, ha mód van rá.


Ennél konkrétabb adatokat, csak egy adott weboldalra vonatkozólag lehet megadni.

2013. febr. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!