Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » TUDOM, hogy ez nem konkrétan...

TUDOM, hogy ez nem konkrétan ide tartozik. De azért mégis csak webszerkesztéshez fűződik. TANÁCSOK?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mint már mondtam tudom,hogy ez nem konkrétan ehhez a topikhoz tartozik..inkább mondjuk az egyéb kérdések,vagy önismereti kérdésekhez,de uyganakkor arra gondoltam,hogy itt több a tapasztalt ember ezügyben. Több a szakember..:D


Szóval arról lenne szó,hogy én most 10.-be járok(vagyis hát 9.-be tulajdonképpen,mert az első évem az egy angol nyelvű előkészítő év volt) és most,hogy bejöttek nekünk a plusz tantárgyak..mellette a gyakorlat(repülőgépész suliba járok) rájöttem,hogy nekem ez a suli egyáltalán nem megfelelő.Persze mikor a suliba beiratkoztam,már akkopr tudtam,hogy lesznek ilyen gyakorlati óráink és ,hogy ezek nekem teljesen fölöslegesek lesznek( nem akarok ezzel foglalkozni, ráadásul Lány vagyok:/ :) ) ,de csak most ,hogy már csinálnom is kell jöttem rá,hogy itt tényleg nem jó nekem. Belegondoltam,hogy van,hogy napi 4 órát "szívok" fölöslegesen,ahelyett hogy azzal is foglalkozhatnék,amit csinálni is szeretnék a későbbiekben.


Na és itt jön a képbe a "weblapkészítés" topik:D

Konkrétan fogalmam nincs,hogy melyik terülre szeretnék szakosodni ,de valami informatikával kapcsolatos munkát szeretnék ez szinte biztos.A legjobb valami rajzos foglalkozás lenne(szeretek rajzolni is..úgyahogy megy is(: ) alkalmi grafikus...de amit elérhetőnek és jónak is tartanék az a Web-designer és Webprogramozó..


Szóval mesélték nekem egyesek,hogy van,hogy napi 6 órát ezekkel foglalkoznak,ami nekem nagyon jó lenne,így az lenne a kérdésem,hogy..



1.Tudtok-e ajánlani nekem vlmi ilyesmi sulit

2.így ,hogy a 9. évet tulajdonképpen kihagyom az ottani suliban..lehetséges-e az átiratkozás? első évben ilyen sulikban állt.ba mit tanítanak?

3. esetleg ti is ilyen suliban (gimiben) végeztétek el a tanulmányaitokat,vagy csak az egyetem volt iylen beálítottságú?



Köszönöm szépen előre is a válaszokat,és köszönöm annak aki ezt végig olvasta:D

17/L



2013. febr. 4. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha elmégy egy sima gimibe aztán főiskolán valami rajzos témával foglalkozó szakra mész az teljesen elég.

Ha kilencedik után mész át és van szakirányú tantárgy a másik suliban, abból szintfelmérés van és külömbözetit kell írni, ami nem feltétlen egyszerű móka.

Szerintem sima gimibe menj, kb mindegy melyikbe.

2013. febr. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is elég egy sima gimi. Olyan középsuli nincs, ami olyan tudást ad, ami után nem lenne szükséged másra. Ha érdekel, akkor úgyis fejleszted magad közben.

OKJ-s kiadványszerkesztőnél tudtommal tanítanak grafikus dolgokat is. Pl. dvd borító készítés, Adobe illustrator, Photoshop stb.

OKJ-s webprogramozónál csak magát a programozást tanítják, de azt is elég gyengén, ahogy elnéztem ismerősömnek mit oktattak.

Szóval neked valahogy a kettő kombinációjára lenne szükséged. :)

Persze mehetsz egyetemre is. Én mérnök-infón vagyok. Ott elsősorban sima programozást tanítanak, ami viszont nagyon jó alap és könnyen megtanulod a webprogramozást is. Nálunk szoftverfejlesztő, illetve mobil informatika szakirányon tanítanak valamennyi webprogramozást, plusz szabadon lehet még felvenni webprogos tárgyakat. Viszont egy szimpla webprogramozó, mint alkalmazott, nem keres túl jól kis hazánkban. Ha teheted, akkor talán vállalkozz. Elején elég sokat kell szenvedned, plusz megrendelők után kajtatnod, de utána már a régi kódjaid újrafelhasználásával gyorsan előállítasz egy, a megrendelőnek megfelelő weblapot. Ja és minél korábban kezdesz saját dolgokat csinálni, annál jobb. Sok-sok referencia kell.

Amúgy a weblapkészítés (design+prog) nagyon jó kis dolog, mivel mondhatni azonnal látod a munkád gyümölcsét és kiélheted rajta a kreatív énedet.

2013. febr. 5. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hát én nem értenék egyet az előttem szólóval. Mindjárt kifejtem, hogy miért.


De előtte nyugi én is kereskedelmi szakközépiskolába jártam, érdekelt is a dolog, de nekem is az informatika felé húzott a szívem mint most neked, főleg a weblapkészítés felé.


Na most igen, lehet tanulni okj-s szakmában a web designert, és a web-programozást, és annál úgy el is hiszem amit előző leírt. De én főiskolára járok ott végzem felsőfokú szakképzésen a web-programozó szakot. Előző évfolyamokból is erősen látszik hogy a jó szakembert megfizetik, és talál munkát, attól hogy a kolléga úr barátai nem értenek hozzá nem a szakot kell szidni. Én is 90%-át a tudásomnak itthon tanultam ezek szerint ők nem tanultak kellőképp eleget. De ilyen a felsőoktatás, a tudást nem fogják belenyomni az agyadba, autodidakta módon kell nagy részt magadtól megtanulni ha programozni akarsz.


Ha már programozást szeretnél, és felsőoktatásba, akkor ajánlom a programtervező informatikus szakot, én abból végeztem, ott valóban tanulsz web programozást is, benne van a tantervben. Grafikát is eléggé átrágtuk, modellezéseket stb.


Az internet engem is jobban megfogott, hogy az alkotást rögtön használhatod mint írták is. Így hát ha mindenképp az internet és a grafika érdekel és kreatív is vagy, mindenképp web designer képzés az ajánlatos, ahogy fent is írták a web programozó mint neve is mutatja inkább programoz. Bár sok visszajelzést hallani hogy valakivel mindent csináltatnak, így dizájnt is, de nagyobb cégeknél még tisztességesen külön van, hogy van aki a külsőt csinálja, van aki programoz stb.

2013. febr. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
éértem,hát köszi szépen a válaszokat:) mindenkinek ment a zöld
2013. febr. 5. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!