Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » A HTML kódban létezik olyan,...

A HTML kódban létezik olyan, hogy egy képet középre igazítunk és úgy mint a word-be keresztül futtatjuk rajta a szöveget? Ha igen akkor hogyan lehet megoldani?

Figyelt kérdés

Azt szeretném, hogy van egy adott kép, ami középre van igazítva és van valamennyi szöveg, ami keresztül fut a képen. Legjobban elképzelni úgy lehet, mint word-be a keresztül futtatás.

Ha sima HTML-ben nem lehet megcsinálni, akkor még hogyan tudnám?



#kép #HTML #Word #középre igazítás #keresztül futtatás
2013. febr. 18. 09:13
 1/5 Drone007 ***** válasza:

Meg lehet csinálni html és egy kis css segítségével.

A legegyszerűbb, ha a szöveget egy div elembe teszed bele, aminek a hátteréül (background-image) a kívánt képet rakod be. A háttér képét lehet a div keretein belül is pozícionálni (background-position), így egy kis ügyeskedéssel megoldhatod hogy szépen nézzen ki.

Arra azért figyelj, hogy egy szöveg olvashatatlanná válhat, ha egy színes kép a háttere, ezért célszerű a képet grafikailag kicsit átteszővé (png), vagy sötét/világos halványítani (szövegszíntől függően)

A másik megoldás, ha egy abszolút pozicionált div elembe teszed a képet, amit a szöveg mögött helyezel el (z-index, vagy először a kép div elemét implementálod a html szövegben), így a szöveg mögé fog kerülni. A képet tartalmazó div elemre így rá lehet pakolni némi áttesztőséget (opacity), hogy a szöveg jobban olvasható legyen, így a képet sem kell grafikailag módosítani.


Sok sikert!

2013. febr. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, de szerintem te félreértetted ami kérdeztem. Nem azt szeretném, hogy a háttérben legyen a kép és úgy legyen rajta a szöveg, hanem hogy a kép középen legyen és mellette legyen a bal és jobb oldalon a szöveg. Úgy mint word-ben, ha rákkantinkunt jobb klikkel a képre, akkor ott van, hogy körbefuttatás és keresztül és úgy bárhova tudjuk helyezni a képet a szöveg pedig igazodik hozzá. Na én HTML-be hasonlót szeretnék, csak annyi, hogy a kép középen legyen és kész.
2013. febr. 18. 11:12
 3/5 anonim ***** válasza:

én értem, csak nem tudom :D

erre gondol:


Itt van a KKK szöveg

itt még   ÉÉÉ folyta-

tódik a   PPP szöveg

és még itt is szöveg.


Remélem sikerült jó helyre tenni :D

2013. febr. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Drone007 ***** válasza:

Szerintem nem értettem félre "ami keresztül fut a képen". Inkább te fogalmaztál kissé pongyolán. De sebaj.

A lényeg, hogy ilyesmit sajnos nem tudsz megvalósítani. A képet jobbra/balra tudod igazítani, és akkor balról/jobbról körbefolyik a szöveg, de ilyen módon nem lehet középre igazítani a képet (float).

Maximum azt tudod megoldani, hogy úgy tördeled a szövegedet sorról sorra, hogy jól nézzen ki. Persze akadhat a neten esetleg valami javascript szkript ami megoldhat ilyesmit, de én úgy érzem, nem éri meg a fáradtságot ilyesmivel próbálkozni.

2013. febr. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Valóban nem lehet megoldani esetleg úgy, hogy float-olsz 6 div-et, középre kép, és oldalra úgy tördeled a szöveget. De ez valóban nem ajánlatos, csak ha nagyon muszáj. Helyette pakold valóban jobbra vagy balra a képet szintén float-al mint előttem is írták. Egyszerűbb is egy sor az egész.


[link]


Itt találsz példát listával lent, ha szeretnél mégis inkább div-eket pozicionálni. De amit javasoltunk is ott van az elején példába.

2013. febr. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!