Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » A Facebook milyen elven...

A Facebook milyen elven működik, hogy azonnal észreveszi, ha valami megváltozik?

Figyelt kérdés
(Értve: új üzenetet kapunk, vagy új értesítést. Ajaxhoz van köze?)

2013. febr. 26. 21:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom ez valamilyen ajax rendszer lehet, mivel php alapon nyugszin, de nem vagyok benne 100%-ig biztos, megvárom más válaszát is
2013. febr. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
aha ajax
2013. febr. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen, ajax.

Ráadásul valószínűleg pusholva, azaz tényleg azonnali.

2013. febr. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az a válasz helytelen volt, hogy PHP alapokon van az egész, de egyébként igen, ajax
2013. febr. 27. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Pj0tr ***** válasza:

Érdekes kérdés, de a push notification-t nem tudja kezelni semmi java-ból. Hiszen az alap séma szerint a feliratkozó megad pl egy ws címet és oda be tud hívni a szerver, de elég nagy rés lenne, ha erre js-ből képesek lennének.

Biztos, hogy ajax van a dologban és egy timer amivel rövid időközönként fetcheli a szervert. Illetve vár egy egyszerű választ arra, hogy mizu? És ha van valami akkor egy nagyobb csomag keretében elkéri, hogy mi az.

2013. febr. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

@Pj0tr: De, van megoldás!

Néz utána az ajax long pollingnak.

Vagy ennek a libnek: [link]

2013. febr. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Pj0tr ***** válasza:

A long polling elég megtévesztő legalábbis 10 perc alatt nem azt silabizáltam, ki hogy a kliens ráhív az APE szerverre az pedig várakoztatja hátha van válasz, ha nincs mit válaszolni, akkor visszadobja X idő után, hogy nem történt semmi és ekkor a kliens újból ráhív a szerverre.

Ha esetleg ez, akkor addig elismerem, hogy kevesebb erőforrás kell neki, mert nem 1-2 másodpercenként kérdezget, de attól a szememben még mindig a régi jól bevált pingetős módszer más körítésben. Ki is próbáltam volna, de sajna windowsra nincs és a leírások alapján csak a MySQL-t támogatja és pedig inkább az IIS-MsSql-ASP (wf,mvc) vonalon mozgok webes téren.

2013. febr. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek!
2013. febr. 27. 16:41
 9/11 anonim ***** válasza:

@Pj0tr: Ez az APE cucc már rendes socketeket inicializál (ha jól láttam), illetve a HTML5-ben már ott van a socket kezelés is. Ezekkel már a "valódi" push megoldható.


A long pollingot jól érted, van egy hívás és ha timeoutol, akkor újra hív. Ez erőforrást takarít meg a sima pollinghoz képest, de mégis azonnal vissza tud térni, ha változás van -> már real-timenak mondható.

Mivel nem kell hozzá semmi extra szinte (kliens oldalon), ezt használják a legtöbb helyen.


(Régebbi megvalósításban volt olyan is, hogy egy spec. flash vagy java plugin hívta a megfelelő js függvényeket, ha történt valami, mivel ezekkel lehetett/lehet socket kapcsolatot nyitni, de mára már kihaló félben van.)

2013. febr. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Pj0tr ***** válasza:
Tehát akkor a socketes megoldással a kliens nyit egy natív TCP kapcsolatot a szerver felé és azt életben tad a szerver pusholni valamit? Mert az a megközelítés, hogy a szerver címezzen meg a klienst nem tetszik és mondjuk, és főleg NATolt hálózaton szerintem nem is menne. Érdekes, de pl egy blogos kiszolgálónál, ahol lehet, hogy átlagban 10 ember lóg egy blogon, de van 3000 blog, nekem soknak tűnik szerver oldalon, függetlenül attól, hogy nem feltétlenül kell a webes kiszolgálónak kiszolgálnia ezt és vannak elosztott rendszerek, de nekem "drágának" tűnik folyamatosan fenntartani a kapcsolatot, még ha ez csak elsősorban szerver oldalon jelentkezik is csak.
2013. febr. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!