Kezdőoldal » Számítástechnika » Weblapkészítés » Hogy tudnám átállítani a...

Hogy tudnám átállítani a színét, illetve ezt a szöveget?

Figyelt kérdés

Tehát van egy Ucoz-os oldalam. A külalak nagyon tetszik amit beállítottam, így azt nem szeretném változtatni, viszont így a menüben lévő feliratok (blog, vendégkönyv, fotóalbumok, stb), emiatt nem látszódnak rendesen, mert a fekete szöveg eléggé belelóg a szintén fekete háttérbe. A szöveg színét hogy tudnám átállítani?

Illetve, ugye legfelül van "Az én honlapom" felirat, azt át lehet valahogy állítani? Ha igen, hogyan?

Előre is nagyon köszönöm, és előre szólok hogy elég béna vagyok, úgyhogy ha lehet, egyszerűen magyarázzatok ^^""



2013. ápr. 2. 18:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Megkeresed az oldal CSS fájlját,

aztán pl. az "Én honlapom" felirat elhelyezkedik valamilyen elemen belül, jobb esetben ennek az elemnek van egy id-ja vagy class-ja, egy nevet kell keresni.

Ezt a nevet megkeresed a CSS-ben, ott talán van egy 'color' nevű rész, a kettőspont mögé beírod a kívánt színt.

Ha nincsen color, akkor hozzá írod pl.: color: #abc;

A pontosvessző fontos a végén.

Ha pedig nincsen id-je annak az elemnek, hozzá írod a forráskodban pl.:

<div id="fejlec">Az én honlapom</div>

ezután a CSS fájlban ezt beírod:

#fejlec{

color: #abc; //tetszőleges színkód

}

2013. ápr. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Persze az elemeket az oldal forráskódjában nézed meg pl. :)
2013. ápr. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!